DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2011-12-22 10:05:44

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

LOTRO - pierwsze wrażenie

Jako że nie nagrałem się w to zbyt wiele to może moje zdanie nie jest zbyt wiarygodne...


Jak dla mnie gra jest super, i póki co nie zraniła mnie żadna płatność.
Ale zacznijmy od początku.

1. Grafika - piękna jak na grę MMO, śliczne widoki, dopracowane animacje, Krasnoludy krzątające się i od czasu do czasu walące młotem w kowadło marudząc w swoim specyficznym dialogu robią super wrażenie. Pałace elfów, góry czy opuszczone krasnoludzkie kopalnie... To sprawia że ciary przechodzą... W jednej kopalni nawet znalazłem skamieniałego trolla który wszedł w snoop swiatła
Grafika swoim klimatem robi robote, twórcy nie poszli na łatwiznę jak ci od Wowa czy SWOTRA i nie zrobili komiksowej wersji Śródziemia, zrobili po prostu kawał dobrej roboty, wszystko jest tu dużo poważnejsze niż w Wowie
Interfejs już niestety wygląda gorzej, a ikonki skilli już jakby roione na odwal.

2. Dźwięk - Jeśli ktoś pamięta udźwiękowienie w Baldurze czy ICW Dale to tutaj jest bardzo podobnie, NPC mają dobrane głosy i prawie każdy interaktywny przedmiot wydaje swój własny klimatowy dźwięk, ale najlepsze są chyba wypuszczane strzały. Muzyczka miodzio choć nie tak jak ta filmowa.

3. Fabuła i grywalność - Co do fabuły to się narazie nie wypowiadam bo nie jestem na tyle daleko a po drugie Tolkienowskiego- Angielskiego nie rozumię na tyle żeby się w nią jakoś specjalnie wczuć. Jako człowiek zaczynamy w miasteczku Archet i jesteśmy świadkami ataku nazguli którzy szukają froda Pomagamy małemu miasteczku w kłopotach z nękającymi ich pająkami i ruszmy w świat i tu skończyła się moja przygoda Gondorczykiem.
Potem stworzylem Efkę z Rivendell. Na początku pomagamy Elrondowi i jego synom w obronie Elfich pałacy przed atakiem zbuntowanych krasnoludów i Trolli, dalej gra się świetnie...

Nie mam za bardzo czasu pisać więc na tym skończe mój wywód, potem jeszcze coś dopiszę


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#2 2013-11-03 14:48:22

 Tario

Giermek

Call me!
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2013-11-03
Posty: 31
WWW

Re: LOTRO - pierwsze wrażenie

Jako, że grałem w tę grę całkiem długo zgodzę się z większością rzeczy jakie tutaj opisałeś Xazaxie. Nie będę wchodził w polemikę dotyczącą fabuły bo nie ma to najmniejszego sensu, jednakże jest to temat o którym można wspomnieć w oddzielnym poście.

Tak czy tak, Lotro, lotro... Gra ma już swoje lata, a graficznie wcale brzydka nie jest, wciąż jest uaktualnia co jest wielkim plusem, właściwie jest głównie darmowa, da się grać bez płacenia, ale myślę, że warto czasem doładować punkty[które można nawet zdobyć poprzez masterowanie gry].

Najważniejszym elementem o jakim warto wspomnieć jest tutaj party bo w party tutaj gra się inaczej niż w większości gier. Nie ma tutaj sztywnego podziału na funkcje klas, są umiejętności grupowe które można stosować i mają one wielkie odniesienie do tego co dzieje się na polu walki. Osobiście jestem w stanie stwierdzić, że do poziomu 30 można pograć samemu, jednak gdy chcemy od gry czegoś więcej, mam tutaj na myśli instancje trzeba zaopatrzyć się w przyjaciół lub też gildie, samotnie odpadniesz.

Dźwięki, powiem, że na przestrzeni updaetów trochę się zmieniały, jednak CORE pozostał ten sam, stary i dobry. Nie są zbyt wyolbrzymione.
Tak samo jak animacje, walka jest dosyć sztywna jednakże dla mnie to plus, nie lubie jak mnie coś lata w powietrzu podczas zadawania ciosów, te wszystkie ''Aionowe'' akrobacje nieeee. Tutaj tego nie ma, na całe szczęście.

Interfejs można dowolnie edytować poprzez addony dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, a same ikonki spełniają zadanie jak trzeba.

Warto wspomnieć o trybie MONSTER PLAY w którym wcielamy się w sługi Saurona i toczymy boje z Wolnymi ludźmi(także graczami) o Ettenmors. Jeżeli osiagniemy pewien poziom możemy udać się do Ettenmors naszą normalną postacią i wspomóc Hobbity, Elfy, Ludzi i krasnoludy w walkach przeciwko różnym klasom Orków, uruków i innych stworzeń ciemności.

Eventy, czyli to co każdy lubi. Co roku o każdej porze roku występuje jakiś przyjemny event na którym można zdobyć konie, outfity i inne takie rzeczy. Co roku też wpadają jakieś drobne zmiany w eventach które sprawiają, że chce się w to bawić. Np: Lepienie bałwanów ze śniegu. Występy na scenie i ''zagranie'' Frod'a, Gandalfa, oraz innych. Czy też labirynt strachu, albo różnego rodzaj u festyny letnie i wiosenne. W każdej krainie każde święto obchodzone jest ciut inaczej dlatego warto być wszędzie.

Ostatnio edytowany przez Tario (2013-11-03 14:51:12)


Alizée Fan


       

http://imageshack.us/a/img824/5330/l14h.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ásaskóli land4fun noclegi polska poxipol wrocław