DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2012-05-09 19:16:51

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Jak na nowo ożywić forum????

Ktoś ma jakieś pomysły? Jakie wątki analizować, o czym pisać? Spróbujmy coś zrobić, bo tracimy coś fajnego, co udało się nam razem stworzyć.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#2 2012-05-12 11:43:02

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Coś wam się posypało forum... A szkoda bo było naprawdę bardzo fajne . Wszedłem na stronę, aby się przywitać i wymienić poglądami na temat książek, a tu taka smutna niespodzianka. Ostatni post z 9 maja .


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#3 2012-05-12 22:33:17

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Niestety, mam wrażenie że tylko ja tu piszę ostatnio. Raistlin, admin porzucił swoje pierworodne dziecko (to forum), a zajął się nowym (recenzje książek), tak samo Xaz (forum o grach). Z trzech najbardziej aktywnych zostałem tylko ja. Inni nie za bardzo chcą coś pisać, choć jeszcze sporo można. Ogarnijmy się i spróbujmy na nowo wskrzesić to forum, bo było naprawdę fajnie!


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#4 2012-05-13 11:06:54

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Ja jestem za, ale zróbmy to tak, żeby wymiana poglądów na dany temat nie była konwersacją pomiędzy 2-3 osobami.

Offline

 

#5 2012-05-14 20:43:10

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Jak na nowo ożywić forum????

U' ale jaki jest sens w sztucznym podtrzymywaniu aktywności saga DL umarła więc prędzej czy później forum również musiało. Nie widzę żadnego sposobu na ożywienie forum o tematyce DL. Oczywiście szkoda bo sporo tutaj już popisaliśmy, ale co zrobić. Z Grothorkiem i Xazem gadam kilka razy w tygodniu czyli pewne kontakty zostają na szczęście


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#6 2012-05-15 17:20:34

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Dla mnie saga nie umarła i jeszcze długo nie umrze. Sporo można by o niej napisać. Wypowiadałeś się kiedyś, że chciałeś stworzyć największą bazę wiedzy z DL po polsku. Uważam, że sporo można by do tej "bazy" jeszcze dopisać. Ciebie, Grotha i Xaza łączą jeszcze inne zainteresowania, jak gry chociażby. Ja odnalazłem tu ludzi, który kochają książki fantasy, tak jak ja, a są przy tym otwarci na świat i nie żyją zamknięci w sobie. Chciałbym, żeby to potrwało jeszcze, ale nie wiem jak spowodować, żeby ludzie pisali posty. Sam jeszcze trochę dopisze, po przeczytaniu kolejnych tomów. Może jeszcze pojawi się ktoś, z kim będzie można podyskutować.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#7 2012-05-19 06:59:58

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Trzeba w jakiś sposób RPG rozruszać...
Ja sobie za dużo na głowę nawaliłem z tym Gamepocalypse i teraz musze to robić skoro słowo się rzekło.
Kurczę nie mam już tej weny co kiedyś, śmiało znalazłbym czas żeby coś w tym temacie napisać ale to nie może być byle co byle by było.
Bo o Książkach to już chyba się nagadaliśmy dużo
Jedno co jest najważnejsze to to że ciągle nie zapominamy o tym żeby tu wejść
Myslę że to chwilowy zastój


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#8 2012-05-19 15:47:26

 ewelina89

Zwykły obywatel

Skąd: Prudnik/Opole
Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 3

Re: Jak na nowo ożywić forum????

hej dawno mnie tu nie bylo ale mysle ze mozna cos z tym zrobic zeby czescie ktos wpadal na forum,pamietasz xazax jak pisalismy wszyscy razem zbroje smierci?wtedy ciagle ktos dodawal od siebie:)moze tym razem tez warto sprobowac cos razem napisac:)pozdrawiam Lilith:P

Offline

 

#9 2012-07-02 21:48:27

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Miałem długą przerwę, musiałem odpocząć od forum. Nie chciałem dopuścić o sytuacji kiedy jest ono dla mnie obowiązkiem i pisanie nie sprawia mi przyjemności, teraz widzę, że tego potrzebowałem. Podnieśmy to forum

Pod koniec tygodnia wyślę globalnego maila do wszystkich z informacją, że forum znowu działa (nie róbcie tego wcześniej). Do tego czasu pasuje coś popisać ja sam jutro dodam kolejne biografie czy coś.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#10 2012-08-07 22:20:22

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Hm, zarejestrowałam sie grubo ponad rok temu na tej stronie, już nie pamiętam za bardzo momentu, w którym to zrobiłam, ale miło się zdziwiłam, że mam jeszcze aktywne (choć nieużywane konto). Cały ten rok nic nie pisania najwyraźniej ostatnio sobie odbijam. Pamiętam swoje stare DragonLance'owskie forum. Bardzo dużo w nim napisałam i szkoda mi tych postów. Zwłaszcza argumentów broniących Silvanosheia... Wielu z nich nie pamiętam, a przekonałam dzięki nim kilka osób do tej postaci

Co do pomysłów na rozruszanie tego forum to przytoczę też dział, który lubiłam śledzić na moim poprzednim właśnie. Już nie pomnę jak dokładnie się on nazywał, ale chodziło o bitwy na opowiadania. Osoby, które lubiły pisać opowiadania w świecie DL brały w nich udział. Trzeba było w nowym temacie wyzwać na pojedynek jednego z użytkowników "rzucając mu pod nogi rękawicę"

W ten sposób wyzwany użytkownik miał prawo do "wyboru broni", czyli ustalał jak długie ma być opowiadanie, w jakiej czcionce (naturalnie w Wordzie) oraz, co najważniejsze, o jakiej tematyce. Można też było rzucić rękawicę "w tłum" podając od razu temat oraz szczegóły i czekać aż ktoś podejmie się wyzwania.

Ach, jeszcze jedno - pojedynkujący się użytkownicy mieli (ustalony wspólnie) termin, w którym MUSZĄ wkleić swoje opowiadania na forum. Presja czasu dodawała smaczku no i była pewność, że temat nie umrze, bądź użytkownicy zapomną o temacie. Oczywiście można się było dogadać wcześniej o przedłużenie czasu.

Po dodaniu pozostali użytkownicy, jako sędziowie oceniali obie prace w skali od 1-5 bądź 1-10 (nie pamiętam) wraz z wpisaniem stosownego komentarza, dlaczego tak a nie inaczej. Po pięciu komentarzach (czasami do trzech, jeśli nie było chętnych do oceniania) przeliczało się średnią ocen i ustalało kto wygrał. Wtedy ogłaszano zwycięzcę, a temat zamykano.

Powstało w ten sposób wiele ciekawych opowiadań, których mi szkoda, bo nigdy już ich nie przeczytam.
Sądząc po ruchach ludzi na forum nie sadzę, by taka akcja wypaliła, ale zawsze to jakiś pomysł. Strasznie mi się podobał ten dział.

Offline

 

#11 2012-08-08 21:28:44

 Blaanid uth Mondar

Rycerz Korony

11184477
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 99

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Można spróbować!

Jest pełno rzeczy, które mogą ożywić to forum, jak chociażby próba stworzenia własnego uniwersum. ^^


Truth is Subjective.
http://img.userbars.pl/32/6292.jpg

Offline

 

#12 2012-08-14 00:51:22

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Remmy a ja Cię pamiętam jak się zarejestrowałaś bo nawet maila od Ciebie dostałem odpisałem po jakimś czasie ale już się nie odezwałaś. Ale cieszę się, że sobie o nas przypomniałaś
Jak będą chętni do takich pojedynków to czemu nie, można spróbować.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#13 2012-08-14 12:04:07

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Pomysł zacny, tylko nie wszyscy mają talent, jak Ewelina, czy Vanthanoris, więc może nie wyjść tak jak sobie to wyobrażamy.

Offline

 

#14 2012-08-14 12:22:34

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Może się wypowiem - ja nie uważam, żebym miał talent do pisania, po prostu lubię to od czasu do czasu robić.
Według mnie wystarczą chęci. Więc jeśli będzie więcej zainteresowanych niż te 2-3 osoby, to uważam, że na tym forum pomysł może wypalić.

Offline

 

#15 2012-08-14 12:42:50

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Cóż spróbować napisać zawsze można, przecież nikt nikogo tutaj nie wyśmieje jeśli będzie to słabe. Może sam spróbuję.

btw. Musimy brać przykład z Remmy jeśli chodzi o pisanie postów, na prawdę nie wiem jak udaje Ci się sklecić tak długie wypowiedzi


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#16 2012-08-14 17:19:08

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Pisanie długich postów przychodzi mi samo z siebie, bo przecież jest tyle wątków, o których można bez końca opowiadać. DragonLance to dla mnie temat rzeka, uwielbiam o tym pisać ^^

Fajnie, że pomysł wam się podoba i przychylę się do opinii Vanthanorisa, że wystarczą chęci. Poza tym talent talentem, ale umiejętność pisania nie wymaga jakiegoś wielkiego potencjału. Jak w wielu innych przypadkach można ją rozwijać, wystarczy robić to często. A jak kilka takich pojedynków się napisze, to automatycznie stajemy się bardziej biegli w pisaniu i co najważniejsze - sprawiamy przyjemność sobie i innym, nie?

Offline

 

#17 2012-08-19 20:41:22

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Wysłałem globalnego maila do wszystkich, jest on dość zachęcający by tutaj zajrzeć. Może ktoś sobie o nas przypomni i wróci


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#18 2013-01-17 09:44:02

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Pytanie natury technicznej.
   Czy jest możliwe aby na forum istniała baza tekstów dostępnych tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych członków forum. Chodzi o umieszczanie tekstów tłumaczeń nie na serwerach publicznych lecz tylko i wyłącznie TU. Można by wtedy pokusić się o rozwinięcie ilościowe tłumaczeń bez obaw o naruszanie praw autorskich. Umożliwiłoby to też wspólną pracę nad tłumaczeniami z przeróżnych fanfictions. Parę osób na forum, w tym oczywiście i ja, już czymś takim mogłaby być zainteresowana. Nie mówiąc już o ogromnym powiększeniu świata DL.

Ostatnio edytowany przez janjuz (2013-01-17 09:44:46)


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#19 2013-01-17 21:30:58

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Janek, da się na pewno, ale o szczegóły musimy pytać naszego Shalafi. Ja w wolnym czasie (którego narazie mam mało, ale planuję mieć od przyszłego miesiąca więcej) chętnie podjąłbym się pomocy w tłumaczeniach jako uczeń, a po zdaniu egzaminu na czeladnika mogę podjąć się samodzielnych prób:)


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#20 2013-01-17 21:40:26

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Jak na nowo ożywić forum????

Też się zgłaszam jako chętna do tłumaczeń! U', możemy razem terminować

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Ninh Binh Ciechocinek spa