DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#81 2012-01-25 00:17:38

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Witaj.
Nie wiem, czy nie kojarzę Cię z innego, starego forum, ze strony dragonlance.pl. Czy może się mylę?

Offline

 

#82 2012-01-25 00:42:00

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Nareszcie ktoś kto zna Naruto! xD


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#83 2012-01-25 09:04:35

 Ched

Giermek

Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 17

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Vanthanoris, zaiste. Jestem z załogi starego Konklawe Ansalonu.

Na Soulforge też miałam konto, ale to raczej dlatego, że swego czasu udało im się uzyskać kontakt z wydawnictwem i raz na jakiś czas organizowali konkursiki literackie z książkami w ramach nagród


Misery loves company
And company loves more
More loves everybody else
But hell is others

Offline

 

#84 2012-01-25 09:49:11

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Witam wszystkich serdecznie
Neurishimowcy zakładajcie sobie temat i grajcie


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#85 2012-01-25 09:52:15

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Tak myślałem Z tym, że na tamtym forum miałem inny nick, i twój też się nieco różnił (bodajże Ched_Cherry). Ale dobrze skojarzyłem.

Offline

 

#86 2012-01-25 10:57:33

 Ched

Giermek

Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 17

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

No patrzcie, jaka dobra pamięć Trafiłeś z nickiem i nawet reseczki nie zgubiłeś ^^


Misery loves company
And company loves more
More loves everybody else
But hell is others

Offline

 

#87 2012-01-25 10:59:07

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Ja przepisuję nasze Rpg jako powieść
Mam nadzieje że coś z tego będzie


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#88 2012-01-25 16:12:52

 Blaanid uth Mondar

Rycerz Korony

11184477
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 99

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Neuroshimowcy phew...


Truth is Subjective.
http://img.userbars.pl/32/6292.jpg

Offline

 

#89 2012-02-12 21:48:30

 Kitiara

Giermek

Skąd: Piastów/Warszawa
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 13

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Ched napisał:

Vanthanoris, zaiste. Jestem z załogi starego Konklawe Ansalonu.

Tak coś mi mówiło, że jesteś właśnie Ched.
Aloha od dawnej członkini tej samej załogi


A teraz przedstawić się - Julia, od czasów mojej pierwszej fascynacji sagą DragonLance w różnych kręgach używająca miana Kitiary. Łatwo się domyślić, iż wspomnianą postać darzę uczuciem niezwykle pozytywnym (i to od samego początku), i nie zawaham się jej bronić (już mi się w oczy rzuciło, że niektórzy jej tu nie lubią. Cóż, losie, nie pierwszy to raz!).
Pierwsza fascynacja miała miejsce w głębokiej podstawówce, na tyle głębokiej że nawet nie pamiętam kiedy dokładnie. Dość rzec, że przede wszystkim właśnie dzięki DragonLance wciągnęłam się w fantastykę, o książkach jako uzależnieniu już nie wspominając.

Intensywnie zainteresowana jestem:
* wszelakimi formami wysiłku fizycznego z naciskiem na parkour, sztuki walki i broń białą oraz rower, gdy raz na ruski raz uda mi się go wyrwać z rąk siostry (ale jak już wyrwę, to eksploatuję porządnie; na przykład daję upust ułańskiej fantazji i w ramach wycieczki ze znajomymi wracam z ich działki na rowerze. 160km w ciągu kilku godzin wita).
* podróżami i z nimi wiążę swoje najbliższe i trochę dalsze plany - couchsurfing, autostop? Nos problemos!, ale na tym kończą się konkrety w dziale 'co chcę studiować'.
* psychologią, (para)psychologią, LD, OOBE, filozofią, ciekawostkami historycznymi i samą historią (gdy usiądę przy niej nie w ramach nauki a zwykłej ciekawości), czytaniem wręcz nałogowym i takoż słuchaniem... i można by jeszcze powymieniać, ale nie przesadzajmy.

A na forum trafiłam szukając informacji o pozostałych tomach Trylogii Ergoth, i podobnie jak u Ched zobaczywszy iż to miejsce nawet żyje, jakoś tak żal by było ominąć
... ach, no i chciałam się przekonać czy Ched to 'ta' Ched.

Offline

 

#90 2012-02-12 22:08:27

 Blaanid uth Mondar

Rycerz Korony

11184477
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 99

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Jak już napisałem... Witamy
Może ktoś z kim będę mógł podyskutować o ASG


Truth is Subjective.
http://img.userbars.pl/32/6292.jpg

Offline

 

#91 2012-02-13 09:10:42

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

No i o sztukach walki!
Witamy


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#92 2012-02-13 17:20:10

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Witam. I Ciebie chyba również kojarzę z Konklawe

Offline

 

#93 2012-02-14 00:24:26

 Kitiara

Giermek

Skąd: Piastów/Warszawa
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 13

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

A jaki miałeś wtedy nick?

Offline

 

#94 2012-02-14 17:08:33

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Głupi - Raisten_Markez bodajże.

Offline

 

#95 2012-08-14 22:40:26

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Łaa! Vanthanoris, czemu od razu nie pisałeś, że też jesteś z Konklawe? Ja tu od początku piszę "na moim starym forum..." xD Zarejestrowałam się tu głównie dlatego, że brakowało mi dyskusji na temat Dragonlance. Też byłam na dragonlance.pl pod tym samym nickiem, a nawet z tym samym avatarem Ched, pamiętam również twój nick Ched_Cherry, Kitiarę, chyba także.

Żeby tradycji stało się zadość również się przedstawię, lepiej późno niż wcale, co nie?

Zacznę od tego iż bardziej odpowiada mi moje drugie imię, dlatego nowo poznanym osobom przedstawiam się - Ida. W listopadzie skończę 23 lata a pochodzę z Czechowic-Dziedzic (takie miasto obok Bielska-Białej). Zeszły rok obfitował u mnie w multum zmian i wylądowałam ostatecznie w Poznaniu. Uczę się zaocznie na Technika Hotelarstwa oraz pracuję.

Interesuję się fantasy, ale także lubię mangę i anime, gram od czasu do czasu w RPG (Dungeons&Dragons, World of Darkness, staram się znaleźć ludzi, którzy pograliby ze mną w Crystalicum i jestem otwarta na inne systemy o ile komuś chce mi się je tłumaczyć). Jeżdżę czasem na konwenty i integruję się z fanami Hetalii swego czasu przepadałam za Naruto i choć nadal bardzo lubię, to nie jestem na bieżąco.

U' pisał, że czytał książki Mercedes Lackey. Seria o Heroldach z Valdemaru utrzymuje się w moim rankingu chyba na równej linii Dragonlance... Mogę o tym pisać chyba równie dużo, tylko w innym duchu <3

Poza tym czytałam z polskiej fantastyki "Achaja" Ziemiańskiego, "Tkacz Iluzji" Białołęckiej no i trzy książki z pięcioksięgu Sapkowskiego. Miałam ciężkie przejścia z tym autorem, dlatego nie skończyłam, ale w ogólnym rozrachunku uważam, że to fajna seria i rozumiem fanów, aczkolwiek nie zamierzam kończyć.

poza tym seria o Skrytobójcy Robin Hobb, cykl Temereire, Heroldów z Valdemaru, Eragona, Pottera i wiele samodzielnych książek, a teraz zaczęłam pierwszy tom "Czynów Paksenarrion" i na razie jest świetne.

Ostatnio edytowany przez Remmy (2012-08-14 22:40:55)

Offline

 

#96 2012-08-15 15:47:21

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Remmy - Twój nick oczywiście również pamiętam z Konklawe, i to dość dobrze, głównie za sprawą licznych, długich postów.

Offline

 

#97 2012-09-21 03:23:39

Zadora

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2012-09-21
Posty: 2

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Witam
Zadora kłania się obecnym nie tylko ciałem, ale i duchem. Ostatnio mam jakiegoś farta do "ożywiania" towarzystwa na różnego rodzaju forach
Póki co z serii Dragonlance przeczytałam niewiele. Kroniki, Spotkania i zaczęłam czytać "Kagonesti". Mam nadzieję, że wydawnictwo Zysk będzie dalej wypuszczało książki z serii, bo ja dosyć szybko czytam i jak skończę wszystko będę się denerwować, że nie ma następnych tomów ;P

To właściwie wszystko w tym temacie...

Offline

 

#98 2012-10-07 18:19:21

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

No, to chyba i na mnie czas. Drżyjcie, młodzieży, oto bowiem pojawia się fictionfan tak stary, że chyba nie całkiem ludzki. Ludzie tyle nie żyją po prostu.

Mam na imię Jan, jak łatwo z nicka wywlec. W tym roku obchodziłem urodziny nr 60 (!). Z zawodu jestem inżynierem chemikiem. Jak to na samym początku tego wątku forum ktoś rzekł, jestem tolknięty. W moim przypadku - dokładnie. Pierwszy raz Władcę przeczytałem w latach siedemdziesiątych w oryginale i wpadłem. O ile wcześniej pasjonowały mnie powieści Lema, o tyle po Tolkienie poszły w kąt. od tego czasu czytam wszystko, co w łapy wpadnie.Ursula Le Guin, Frank Herbert, Terry Pratchett, Terry Goodkind, Terry Brooks, Sapkowski, Pilipiuk i cała reszta.
Na Krynn wpadłem przypadkiem i już tu pozostałem. Ze względu na poważną chorobę mam mnóstwo czasu więc go sobie wypełniam amatorskim tłumaczeniem pewnych rzeczy, np. przetłumaczyłem Trylogię Elfich Wygnańców.

Z DL posiadam 44 pozycje, chyba wszystko, co wyszło po polsku. Poza tym komplet Age of Mortals (6 pozycji), Even Exiles (3 pozycje) i jedną z Anvil of Time. NIE GRAM W RPG! Jestem czytelnikiem starej daty i preferuję zapach papieru!

Janjuz


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#99 2012-11-08 15:55:12

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Witajcie,
Jako że nowa jestem to coś o sobie

Mam na imię Weronika, mam 20 lat. Studiuję historię na Uniwersytecie Gdańskim. Interesuję się książkami fantasy (of course ) i muzyką - szczególnie rock i metal, choć jeśli chodzi o śpiewanie to za bardzo nie wybrzydzam. Po za tym mam fioła na punkcie zwierząt - kocham wszystkie ^^ sama mam kotkę.

Jeśli chodzi o DL... Zakochałam się w cyklu w gimnazjum - czytałam wtedy Kroniki. Potem była dłuuuuga przerwa i niedawno znów odświeżyłam znajomość z Drużyną Podkreślam że nie przeczytałam jeszcze wszystkich książek z serii. brak czasu.

Lubię też Tolkiena, Forgotten Realms, Sagę o Ludziach Lodu i inne pojedyncze tytuły

Mam nadzieję, że uda mi się udzielać jakoś na forum

Offline

 

#100 2012-12-26 18:06:09

 Shubi

Zwykły obywatel

4822700
Call me!
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 5

Re: Dosiądź się - czyli poznajmy się :)

Witam wszystkich serdeczni!

Nazywam się Bartek, mam 25 lat i od zawsze posługuję się nickiem Shubi, część użytkowników może pamięta mnie z Konklawe, zawsze miałem fioła na punkcie minotaurów. Teraz postanowiłem poszukać znów informacji na temat mojej ulubionej serii fantasy i trafiłem tu... Mam nadzieję zostać na dłużej.

Z Dragonlance spotkałem się... Dawno, chyba na początku liceum. Zaczęło się od Minotaura Kaza, potem była Kraina Minotaurów, a potem poleciały inne książki, a seria stała się moją ulubioną. Ze względu na kierunek studiów (filologia angielska) udało mi się również dopaść kilka książek w oryginale (Minotaur Wars Richarda Knaaka!) i mam nadzieję, że uda mi się podzielić z wami moją opinią na ich temat.

A tak w skrócie... Cieszę się, że Dragonlance żyje i ma się dobrze, wracam do domu!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HotĂŠis Garbsen hotel wellness na weekend w Ciechocinku