DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2012-01-16 20:59:52

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Kilka pytań.

Chciałbym się spytać w jakiej kolejności poumierali bohaterowie Lancy i w jakich książkach mogę o tym przeczytać. Mam już Sturma, Flinta .... Caramona, Goldmoon i Lauranę.
Z góry dzięki za pomoc .


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#2 2012-01-16 21:33:40

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Kilka pytań.

Tanis i Tas w Smokach letniego płomienia


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#3 2012-01-22 23:31:36

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Kilka pytań.

Dzięki. A Raist zginął w Legendach? Bo zacząłem czytać, ale nie mam za bardzo czasu, żeby skończyć... Jestem gdzieś w 1/3 pierwszej części i muszę powiedzieć że zaczyna się nieźle. Teraz, gdy jestem pozbawiony seriali na necie (chyba nie muszę nikomu mówić czemu ) mam czas na książki.
Ale wracając do tematu... Ciekawi mnie jeszcze śmierć Tiki, Riverwinda, Githanasa, Kitiary i chyba tyle.


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#4 2012-01-23 00:17:28

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Kilka pytań.

Raistlin nie zginą w Legendach. Nie zginą ale stało się mu coś innego. Ale po co sobie chcesz psuć książkę?
btw. na http://zalukaj.tv/ seriale nadal działają.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#5 2012-01-23 12:32:49

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: Kilka pytań.

1. Sturm (Kroniki)
2. Flint (Kroniki)
3. Kitiara (Legendy)
4. Raistlin (Legendy) (wiem, wiem... nie umarł, ale jednak został "zniknięty" z fizycznej płaszczyzny istnienia)
5. Tanis (Kroniki IV)
6. Tas (Kroniki IV) (jak już niektórzy wiedzą, kendera nie jest tak łatwo uśmiercić)
7. Riverwind (gdzieś pomiędzy zakończeniem Wojny Chaosu, a wygnaniem kenderów z Kenderówka. W "Świcie Nowej Ery" jest tylko wspomnienie - nie wiem, czy jest to opowiedziane gdzie wprost)
8. Tika (na początku "Wojny Dusz")
9. Caramon (j.w)
10. Laurana

O Gilthanasie chyba nic nie było w polskich wydaniach, chyba że w "Smokach" w związku z Silvarą, ale ponieważ książka była taka sobie, to nie zapamiętałem.
Co ciekawe, jeśli ktoś czytał "Smoki letniego płomienia" i serię "Mroczny uczeń", ten pewnie dostrzeże rozbieżności w śmierci Ariakana.
Troszkę tego nie rozumiem, bo autorzy ci sami. Chyba, że coś przeoczyłem.

Coś o Gilhanasie, właśnie znalazłem (ang.)
http://www.dlnexus.com/lexicon/14837.aspx

Edit Xazax : Sklejka

Offline

 

#6 2012-01-23 15:03:53

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Kilka pytań.

Z Ariakanem jest dziwna sprawa, wyczytałem gdzieś, że jego dusza została uwięziona i nie mogła odejść a bogini Zeboim przywróciła go do życia. Szczegółów nie znam.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#7 2012-01-23 18:18:45

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Kilka pytań.

Raistlin napisał:

Z Ariakanem jest dziwna sprawa, wyczytałem gdzieś, że jego dusza została uwięziona i nie mogła odejść a bogini Zeboim przywróciła go do życia. Szczegółów nie znam.

Opisane jest to w mrocznym Uczniu, polecam:)


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#8 2012-01-24 19:52:08

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Kilka pytań.

Raistlin napisał:

Raistlin nie zginą w Legendach. Nie zginą ale stało się mu coś innego. Ale po co sobie chcesz psuć książkę?

Nie chcę, ale ciekawość jest silniejsza... . I chcę sobie mniej więcej uzmysłowić gdzie co jest i obrać własny kurs dalszego czytania.

Raistlin napisał:

btw. na http://zalukaj.tv/ seriale nadal działają.

Dzięki przyda się.


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#9 2012-01-24 20:38:07

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Kilka pytań.

No to powiem Ci tak. W ostatniej części Legend wydarzyło się coś przez co Raistlina już nie będzie na Krynnie. Co prawda zostanie później "przywrócony", ale nie będzie już "pełnometrażową" postacią. Moje zdanie jest takie, jeśli czytasz DL musisz skończyć Legendy, to podstawowe, najważniejsze i moim zdaniem najlepsze książki całej sagi.

Jak już pisałem przywrócą go. W obliczu wielkiego niebezpieczeństwa ze strony Takhisis. Bogowie muszą zasięgnąć pomocy Raistlina, by świat nie przepadł. To tylko podkreśla jak potężny był Raist. W ogóle z tego co pamiętam czytałeś wojnę dusz chyba, że coś pomieszałem ;]


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#10 2012-01-26 20:25:20

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Kilka pytań.

Chodzi ci o to przywrócenie w Wojnie dusz? Eee... to nie wysilili się za bardzo. W ogóle muszę jeszcze raz przeczytać tą trylogie, bo uciekło mi kilka wątków, które ja uważałem za nieważne (gdyż były to pierwsze książki jakie czytałem). A nie było nic więcej o śmierci Tiki w jakiejś innej książce?


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky FryĹĄtĂĄk ciechocinek hotel spa