DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2010-08-01 17:41:27

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Fistandantilus

http://www.dlnexus.com/gfx/lexicon/18621-0.jpgFistandantilus - znany również jako "Mroczny", był wysokim, szczupłym mężczyzną z długą, żelazo-szarą brodą, cienkimi kościstymi palcami, szerokimi ramionami. Był najpotężniejszym magiem swego czasu.

Fistandantilus był właścicielem zamku, miał też osobiste apartamenty w wieży Wayreth. Znał każdy język, zwyczaje, tradycje wszystkich znanych ras na Krynnie. Arcymag mógł znaleźć się w dowolnym miejscu na Krynnie w mgnieniu oka. Był używany przez rodziców jako straszydło by przestraszyć dzieci. Jednak w przeciwieństwie do większości opowieści którymi straszono dzieci, jego kompetencje były bardzo realne. Napisał nawet książkę Uwagi na temat struktury rzeczywistości .

Wczesne lata życia

Wczesna faza życia Fistandantilusa jest w większości nieznana. Wiadomo, że po próbie wybrał czerwone szaty. Był zwolennikiem neutralności, dopóki nie zauważył, że nie będzie żył wiecznie. Podszedł do Gileana prosić go o przedłużenie swojego życia, ale Bóg odpowiedział, że mag powinien przyjąć swoje człowieczeństwo. To nie zadowoliło Fistandantilusa i postanowił porzucić neutralnoś. Ubrał czarne szaty, i zwrócił się do Takhisis by pozwoliła mu żyć wiecznie. Takhisis dała mu magiczny naszyjnik dzięki któremu przedłużał swoje życie poświęcając swojego najlepszego ucznia.

Za panowania Arcymaga Gadrella, Fistandantilus stał się zaufanym przedstawicielem władcy Konklawe. Młody mag w czarnych szatach nadal rosną w siłę. Podejrzewa się, że skonstruował Ulgaard, ukryte w górach Garnet, gdzie opracował ponad połowę swoich zaklęć.

Wieki później, w 2018 PC, wspiera kolegów z konklawe w pokonaniu renegata, maga Malocka a następnie przekonał Arcymagów aby nie niszczyć twierdzy Malocka, Zhaman, ponieważ stwierdził, że kryje się tam bogactwo wiedzy na temat magii wojennej, która może tylko pomóc. Magowie zgodzili się i pozwolił Fistandantilusowi stać się nowym mistrzem Zhaman.

[...]


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#2 2012-01-23 15:47:47

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: Fistandantilus

Niesamowita postać. A umiejętność istnienia na innej płaszczyźnie, jednocześnie w teraźniejszości i przeszłości - to już niemal przymiot, jaki mieli nawet nieliczni (a może tylko jeden Zivilyn) bogowie Krynnu. Czy któraś z książek DL jest poświęcona jego postaci?

Offline

 

#3 2012-01-23 18:21:16

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Fistandantilus

QuicksilveR napisał:

Czy któraś z książek DL jest poświęcona jego postaci?

Wydaje mi się, że jest, ale po angielsku. Przejrzyj listę książek z DL, którą wrzuciłem kiedyś na forum.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#4 2012-01-23 18:37:59

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: Fistandantilus

U' napisał:

QuicksilveR napisał:

Czy któraś z książek DL jest poświęcona jego postaci?

Wydaje mi się, że jest, ale po angielsku. Przejrzyj listę książek z DL, którą wrzuciłem kiedyś na forum.

Rzeczywiście, znalazłem taką "Fistandantilus Reborn".

Offline

 

#5 2012-01-24 14:12:09

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Fistandantilus

http://allegro.pl/dragonlance-lost-lege … 08370.html w tej aukcji była do kupienia - miałem ją w obserwowanych, już miałem kupować i ktoś mnie wyprzedził.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotell TrĂŠgastel Hotels Aireys Inlet