DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2012-01-25 12:18:14

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Kuźnia Durggedina - Zobaczymy co z tego będzie

Kuźnia Durggedina


http://wallpaper4me.com/images/wallpapers/axeforge-643912.jpeg







Palanthas... Klejnot Solamnii, po zagładzie Istar stał się kolebką cywilizacji. Znajduje się tu wiele cudów, między innymi Wielka biblioteka Palanthas którą prowadzi Astinus, Wieża Wielkiej Magii w Zagajniku Shiokan przez który nikt nigdy nie zdołał się przedrzeć... Z wyjątkiem jednej osoby... Niedaleko znajduje się Wieża najwyższego Klerysta, uważana za jeden z największych cudów architektoniki. Oraz dwa przydatne dla najemników miejsca - Akademia mieczy i Gildia najemników
I te właśnie miejsca interesowały Grothorka

http://th07.deviantart.net/fs10/300W/i/2006/136/8/0/Forlorn_Warrior_by_Amarynceus.jpg


Młodzieniec miał zaledwie 19 lat i liczył na to że przyszli pracodawcy zwrócą uwagę na jego nieustanny zapał do walki.
Przekroczył więc główną bramę miasta i podążył wzdłuż ulicy Rycerzy.
- Najpierw trzeba znaleźć bazę - Pomyślał.
Podczas swojego pobytu w Klasztorze gdzie się wychował uzbierał niezły kapitał i planował ucieczkę od paru lat.
Zdecydowanie nie nadawał się na Rycerza więc wybrał drogę awanturnika która przypadła mu do gustu z opowieści podróżników.
Grothork przybył z Kalamanu eskortując karawanę i na tym też trochę zarobił, starczy mu więc na dłuższy pobyt nawet gdy nie znajdzie pracy.
Idąc główną ulicą rzucił mu się w oczy osobliwy szyld "Pięść Kendera"
Bez zastanowienia wszedł do środka.
Pomieszczenie było bardzo małe jak na karczmę.
- Pewnie stąd wzieła się nazwa - Pomyślał z tryiumfalną miną.
Wszystkie stoły były zajęte, przy największym siedzi banda Krasnoludów którzy prowadzą rozmowę w swój naturalny sposób a mianowicie przekrzykują się zawzięcie.
Co dwa zdania przez Karczmę przechodzi krzyk "NA brode Reorxa! Tak było!"
Przy barze stoi inny młodzieniec, pod jego nogami leży duża torba napchana uzbrojeniem
- Zaraz sprawdzę panie Stonefist - zwrócił się do niego barman
Uciekinier z Kalamanu rozejrzał się jeszcze raz w poszukiwaniu chociaż jednego wolnego miejsca, po chwili dostrzegł jedno krzesło w najciemniejszym miejscu. Kiedy do niego podszedł zauważył że przy stole siedzi jakiś ciemny, szemrany typ.
- Mogę się dosiąść - Spytał Grothork serdecznym tonem, po czym od razu usiadł martwiąc się że ktoś go uprzedzi, KArczma nie wyglądała na porządną więc ułozył wszystkie rzeczy tak aby mieć je na oku a miecz od ręką. Po chwili zdjął tez Tarcze z pleców i ułożył pod nogami.
Obcy popatrzał na Młodzika nieufnie, ale kiedy zauważył że gość zamawia Krasnoludzką razy dwa od razu zmienił nastawienie...
- Co Cię sprowadza do Palanthas Panie - Spytał dość oficjanym tonem
- Ja? Ach tak ja - przybyłem tutaj szukać pracy, jakiegoś zajęcia. Jeśli miałbym szczęście może przyjął bym się w Gildi najemników lub Akademii Mieczy,a skoro już o tym mówimy, może Ty znasz jakieś dobre zajęcie, hmm?
- Ja jestem członkiem gildi najemników - towarzysz uśmiechnął się - Ale ostatnio ciężko z robotą w całym mieście. Biorą tylko najlepszych.
- Słuchaj no, a czy mógłbyś pomóc mi dostać się do twej gildii? Uczyłem się władać mieczem, wiem że podołam trudnościom - Grothorka przepełniła nadzieja że wszysko pójdzie jak po maśle
- W samym centrum jest parę budynków w których można wstąpić do Gildii Najemników. Największy z nich ma szyld "Gildia Najemników" - Powiedział ironicznym tonem towarzysz - z tamtąd też blisko do Akademii mieczy.
Nagle usłyszeli że krasnoludy robią coraz większą wrzawę, widać po nich że wypili już o wiele za dużo.
- Mam dłuższe włosy w kroczu niż twoja broda! - wykrzyknął jeden z nich.
Część z nich zerwała się na nogi.
- Zamknijcie gębę temu idiocie!
- Sam zamknij gębę
Między Krasnoludami zaczyna się szarpanina.
- Jak ja nienawidzę pijanych krasnoludów, nie mam zamiaru czymś oberwać, zrobimy porządek? - powiedział przyszły najemnik z nadzieją że dojdzie do walki, i będzie mógł się wykazać.
- Może po prostu ich rozdzielmy ? - Najemnik zbadał sytuacje - trzech na czterech.
- Może być, byle by się zamknęli - Grothork wstał z chęcią rozdzielenia Brodaczy
Najemnik wstał i szybko znalazł się w środku małej bitwy podnosząc ręce do góry i próbując uciszyć towarzystwo, Grothork dołączył do niego.
Kłótnia przybiera na mocy z dużą prędkością... Krasnoludy zaczynają się opluwać jeden wystrzelił w końcu w grupkę przeciwników, niestety droge mu zagrodziła noga Grothorka. Krasnolud wyciągnął się jak długi uderzając twarzą w podłogę. Zapadła grobowa cisza...
Krasnolud pozbierał się z podłogi, leci mu krew z nosa i łzy z oczy z powodu takiej zniewagi i wstydu.
- My dwoje na zewnątrz - warknął w stronę młodzieńca i wyszedł
- Ehh, zasrane krasnoludy, wypijemy piwko, czy mam iść z nim wal... - Chciał spytać swojego towarzysza lecz reszta Krasnoludów jak jeden mąż zaczeli wypychać go na zewnątrz.
Grothork szybko wyrwał się z motłochu i dumnie ruszył w kierunku wyjścia.
- Najpierw go sprowokuję, wyzwę od żlebowców... A kiedy zaszarżuje na mnie w pijanym szale to będzie dziecinnie łatwe - Pomyślał
Ale kiedy wyszedł euforia opuściła go a jej miejsce zastąpiło zawiedzenie... Walki nie będzie
Ponieważ krasnoludów już obezwładniła straż miejska
- Pięknie, pięknie ! To już chyba trzeci raz w tym miesiącu będziecie nocować w areszcie mości panowie, ba! Może niedługo się tam wprowadzicie! - Zaśmiał się jeden ze strażników.
Młodzieniec zauważył że jest już noc i wypdałoby skończyc już picie zanim przewali wszystko i znowu włączyć się w bitkę.

Nad Palanthas rozszalała się potworna burza... Kapłani modlą się w świątyniach.
Astinus odnotował największą burzę w Histori Krynnu

Grothork przebudził się w południe... Zerwał się i poczuł specyficzny smak w ustach
-  Więc jednak zabawiłem - Pomyślał - Ale ze mnie dureń
Potrząsną sakiewką z której wydobył się słaby szelest wywołując grymas na twarzy Grothorka
- Muszę znaleźć tą Gildię szybciej niż mi się pierwotnie wydawało - Stwierdził i zaczął się dziarsko przygotowywać do wymarszu na zatłoczone uliczki metropolii zwanej Palanthas.
***
W gildii najemników kolejka była bardzo duża, grupki śmiałków rozmawiały ze sobą o jakichkolwiek wieściach... każdy opowiadał o dziwnych rzeczach dotyczących Kalamanu... "Podobno miasto ma kłopoty" dało się słyszeć najczęściej. Jeden z Wojowników - młody Grothork był dosyć zaniepokojony takimi wieściami "Może w Kalamanie będe bardziej potrzebny?" myślał.


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#2 2012-01-25 13:03:09

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Kuźnia Durggedina - Zobaczymy co z tego będzie

Bardzo fajnie się zapowiada, będę oczywiście czytał kolejne części, pomimo, że nie biorę udziału w RPG.
Może nie jestem specem, ale mam jedno małe zastrzeżenie.
A mianowicie przykładowe zdanie: Wszystkie stoły były zajęte, przy największym siedzi banda Krasnoludów którzy prowadzą rozmowę w swój naturalny sposób a mianowicie przekrzykują się zawzięcie.
Chodzi mi o czas, w jakim jest napisane - pierwsza część zdania w przeszłym (były zajęte), a potem już w teraźniejszym (siedzi. przekrzykują się). Oczywiście nie mam stuprocentowej pewności,  że jest to jakikolwiek błąd, zwróciłem jednak na to uwagę, gdyż wygląda to dość chaotycznie. Chyba, że miało to być zamierzone

Offline

 

#3 2012-01-25 13:10:16

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Kuźnia Durggedina - Zobaczymy co z tego będzie

Jakimś mistrzem nie jestem i na bank ktoś kto się zna rozliczy mnie tu konkretnie. Po to to tu wrzucam


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/ ciechocinek hotel spa