DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-12-24 15:17:58

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Marszałek Medan - Wojna Dusz

Marszałek Medan - rycerz Takhsis, później rycerz Neraki - honorowy, odważny, wyznający "stare" zasady. Pochodził z biednej rodziny, nie miał szans zostać Rycerzem Solamnijskim. Lord Ariakan, założyciel zakonu Rycerzy Takhisis sam powołał go do służby. Był namiestnikiem Qualinesti po zdobyciu go przez Rycerzy, w trakcie wojny chaosu - faktycznym władcą. Prawdziwy żołnierz, bez wyższych uczuć, które jednak wykształciły się w nim podczas pobytu u elfów. Pokochał kwiaty, muzykę, życie i elfy, a szczególnie jedną - Lauranę. Zginął w obronie Qualinesti, krainy która stała się jego domem. Wg mnie, jedna z fajnieszych postaci wprowadzonych w Wojnie Dusz. A wy co myślicie?


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#2 2012-01-02 17:42:39

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Marszałek Medan - Wojna Dusz

Ja czytałem i uwielbiam ją. Są to moje ulubione książki. A jeśli chodzi o Medana, to całkiem fajna postać. Przyjemnie się o nim czytało, szczególnie o jego transformacji w "ludzkiego elfa", oraz o jego honorze. Nie wiem czemu, ale postać trochę przypomina mi Sturma. Nawet scena śmierci Medana i przekazania dowództwa Lauranie nawiązuje do sceny obrony Wieży Najwyższego Klerysta (gdzie tak samo zrobił owy rycerz Solamnijski).


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#3 2012-01-04 19:50:30

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Marszałek Medan - Wojna Dusz

Myślę, że Medan od początku był by pozytywną postacią gdyby nie sytuacja w jakiej się znalazł. Marzył o zostaniu rycerzem Solamnijskim, jednak zakon zawiódł jego oczekiwania. Nie zrobił tego Ariakan, gdzie Medan dojrzał swoją życiową szansę. Postać bardzo ciekawa i myślę, że mimo wszystko bardzo pozytywna.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#4 2012-01-23 15:41:06

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: Marszałek Medan - Wojna Dusz

Wg mnie, Medan jest tym, kim mógł się stać Ariakan... gdyby zamieszkał wśród elfów i nie wymordowałby wszystkich najpierw ;-)
O wielkości Medana świadczy chociażby fakt, w jaki sposób zareagował na wieści o tym, że Gilthas nie jest tak na prawdę "królem-marionetką". Docenił odwagę elfiego władcy, a ostatecznie przyłączył się do walki przeciwko Beryll i oddał życie za kraj, który stał się jego domem.
Będąc też niewątpliwym gentelmenem, nie narzucał się Lauranie ze swoim uczuciem, co ona, wg mnie, doceniła.

Offline

 

#5 2012-01-26 20:54:54

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Marszałek Medan - Wojna Dusz

Trochę mnie żenuję jego śmierć, ale tu chyba od początku chodziło o przywołanie sceny z obrony Wieży Najwyższego Klerysta i o "oddanie dowodzenia".


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com Hoteller Tyskland Ciechocinek pakiety pobytowe