DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-04-01 15:06:53

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Wyprawa Wojownika

http://www.alejahandlowa.pl/obr/4047578/978-83-7506-290-8_d.jpg

Akcja książki toczy się w cesarstwie Ergoth, które obejmowało swoim zasięgiem połowę Krynnu, na wiele wieków przed Kataklizmem (nie istnieje jeszcze Solamnia, ani Zakon). Cesarstwo walczy ze "Wspaniałym" Tarsis o dominację handlową na Krynnie, atakowane jest także od środka poprzez zdrajców korony, pretendentów do tronu, dzikie ludy zamieszkujące podległe tereny i tak dalej. Ciągłe wojny powodują, że Cesarstwo posiada potężną lądową armię złożoną z hord - grup 1000 jeźdźców, wyszkolonych w walce na koniach. W takich okolicznościach poznajemy Tola - młodego, 12-letniego (około) wieśniaka, który ratuje życie ważnej personie. Wyrośnięty ponad wiek zostaje giermkiem i szkoli się na jeźdźca hordy. Okazuje się, że ma niebywały talent do walki, oraz że szczęście i bogowie patrzą na niego łaskawym okiem...

Ostatnio przeczytałem tą pozycję DL, uważam ją za niezłą. Początek jest trochę zamulający, pisany stylem mi nieodpowiadającym (nie wiem, czy to wina autora, czy tłumaczenia, może tego i tego). Druga część książki, gdy Tol jest dorosły i dosłownie "roznosi w pył" swoich wrogów, pnąc się w karierze wojownika, czyta się bardzo przyjemnie i ciężko jest się od niej oderwać. Końcówka daje nadzieję, że kolejne dwie części są niezłe i z chęcią bym je przeczytał, gdyby były dostępne po polsku.

Mankamentami są: styl pisania, szczególnie na początku książki; dziwnie podejście do magii (tylko usypiać umieją:D); niewiarygodne miejscami szczęście Tola.


Z czystym sumieniem polecam tą książkę, uważam, że jest warta przeczytania.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#2 2012-04-04 16:17:07

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Wyprawa Wojownika

Czytałem tą książkę, i bardzo mi się spodobała. Podobnie jak U' też nie jestem zachwycony stosowaną przez magów magią, i niesamowitym fartem głównego bohatera. Z niecierpliwością czekam na przetłumaczoną następną część.

Offline

 

#3 2012-04-04 17:53:18

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Wyprawa Wojownika

Książka dobra, choć czytana przeze mnie już jakiś czas temu. Niektóre rzeczy, jak już napisaliście powyżej, mogą irytować. Poza tym jest niezła, pamiętam, że jej przeczytanie zajęło mi kilka godzin.

Offline

 

#4 2012-04-04 19:55:48

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Wyprawa Wojownika

Kto nie czytał - niech nadrabia braki:) ostatnio była na allegro po 15 zł (3 sztuki, nowe książki - kupiłem jedną:D)


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#5 2012-04-05 13:59:11

Dextroushandhoff Burrfoot

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 3

Re: Wyprawa Wojownika

A ja drugą, a właściwie trzecią:-) niedługo się do niej zabiorę.

Ostatnio edytowany przez Dextroushandhoff Burrfoot (2012-04-05 14:17:02)

Offline

 

#6 2012-04-23 23:18:20

 Kitiara

Giermek

Skąd: Piastów/Warszawa
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 13

Re: Wyprawa Wojownika

Stoi na półce.
Całkiem niezłe herosowe sf w starym stylu, czyli od łachmaniarza do bohatera.
Połknęłam w ciągu jednego dnia; dobre sceny pojedynków i pokazanie że nawet chłop może coś osiągnąć, choć nie bez protestów i intryg zadufanych arystokratów. Ale i tak najbardziej czekam na kontynuację z dwóch powodów: po pierwsze, miło będzie zobaczyć jak Ci arystokraci gryzą glebę, a po drugie - Lady Hanira. Zapowiada się z niej naprawdę świetna postać kobieca i aż się nie mogę doczekać, żeby coś o niej dodatkowo przeczytać... czyżby była w stylu Kit?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl Ciechocinek spa pakiety