DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2011-09-21 20:28:07

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Ulubione cytaty z DL.

Zauważyłem że każdy z was ma swoją ulubioną postać i (najczęściej) związany z nią cytat. Tutaj możecie go oficjalnie przedstawić, a inni ewentualnie mogą (jeśli zechcą) go ocenić.
Zaczynamy. A więc mój jest ten:

"Pod koniec drogi każdy jest przecież sam. Ci których miłowałam, trzymali moją dłoń w owej długiej podróży, ale kiedy przychodziło do rozłąki, to ja uwalniałam ich z uścisku i to oni odchodzili, zostawiając mnie w tyle. Teraz przyszła moja kolej, by ruszyć przed siebie. By ruszyć samotnie." -Smoki zagubionej gwiazdy.

I właśnie za to uwielbiam DL. Za głębokie myśli, ukryte przesłania, bohaterstwo i heroizm.


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#2 2011-09-23 09:47:16

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Ulubione cytaty z DL.

"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Smoki wiosennego świtu

Super temat kolego Będe te cytaty wklejał do Fanpage'a


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#3 2011-09-28 16:58:58

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Ulubione cytaty z DL.

Dzięki . Nie wiedziałem czy pomysł wypali. Tym bardziej się cieszę że się podoba .


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#4 2011-09-28 18:27:38

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Ulubione cytaty z DL.

http://library.thinkquest.org/28010/tas.jpg
"Nie zmieniaj koloru, by dopasować się do ściany. Sprawiaj wrażenie, że jesteś tam, gdzie powinieneś, a ściany zmienią kolor, by dopasować się do ciebie."

Cytat z "Towarzysze Broni"

"Nic nigdy nie dzieje się z przypadku. Wszystko ma swoją przyczynę. Twój mózg może nie znać tej przyczyny. Twój mózg może nigdy jej nie odkryć. Ale twoje serce ją zna. Twoje serce zna ją zawsze." Horkin, Mistrz Czarnoksięstwa


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#5 2011-11-24 10:24:55

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Ulubione cytaty z DL.

Ciężko mi tu coś napisać, dużo tego jest. Wiele wypowiedzi Tanisa, Sturma, Raista, Caramona (starszego), Fizbana, Tasa, Marszałka Medana, Laurany... długo by wymieniać. Te cytaty, te słowa są właśnie tym, za co kocham DL. Momentem, kiedy pokochałem Dragonlance to słowa Sturma w gospodzie ostatni dom, na początku kronik:
- "Uciekać? Przed tym motłochem?
-Sturmie... Kobieta, trzeba ją chronić! - mówi Tanis.
- Kobieta, ach tak, Pani, pozwól, że będę Cię ochraniał - Sturm zwrócił się do Goldmoon"
(pisane z pamięci)

Zasady, honor, lojalność... Rycerzem być:)


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#6 2011-11-26 23:35:25

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Ulubione cytaty z DL.

Rozumiem cię w 100%. Ja również za to kocham DL, ale ten jeden cytat (który napisałem powyżej) sprawił, że miałem ciarki i nie dał o sobie zapomnieć.


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#7 2012-02-11 22:27:38

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Ulubione cytaty z DL.

Czytam właśnie Kroniki angielsku (można by powiedzieć, że 3 raz). Mocniej przez to zwracam uwagę na to, co mówią bohaterowie. Kilka cytatów:

Kroniki, smoki jesiennego zmierzchu:


rozdział 8, księga pierwsza, drużyna pierwszy raz walczy ze smokowcami
For a moment, panik engulfed Caramon. He had fought trolls and goblins, but these horrible clerics completely unnerved him. He felt lost and alone, then he heard a reassuring whisper next to him.
"I am here, my brother" Raistlin voice filled his mind.

rozdział 21, księga pierwsza, drużyna wchodzi do legowiska smoka w Xak Tsaroth
Tas said "[...] I've never talk to dragon"
"I'll bet the dragon's never talked to a kender either!" The dwarf snortled. "You realize, you half brain, that we're probably going to die. Tanis knows, I could tell by his voise."
Tas paused [...] "You know, Flint" the kender said seriously, "my people don't fear death. In a way, we look forward to it - the last big adventure. But I think I'd feel badly about leaving this life. I'd miss my things" - he patted his pouches - "and my maps, and you, and Tanis. Unless," he added brightly, "we all go to the same place, when we die."
Flint had a sudden vision of the happy-go-lucky kender lying cold and dead. He felt lump of pain in his chest and was thankful for the concealing darkness. [...]

rozdział 5, księga druga, Drużyna przybywa do Qualinesti

Sturm and Filnt watched Tanis in concern - Flint, because he alone had any idea of what the half-elf was suffering; Sturm, because he knew what it was like returning to a home that didn't want you

rozdział 7, Tanis rozmawia z Lauraną

"[...] There comes a time, Laurana, when you've got to risk your life for something you belive in - something that means more than life itself. Do you understand?"

Myślę, że zrozumiała, patrząc na to jak zginęła w obronie Qualinesti, walcząc z Beryl...

Jakbyście potrzebowali tłumaczenia to piszcie.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#8 2012-08-11 21:58:20

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Ulubione cytaty z DL.

Faktycznie, fantastyczny temat! Mam zajęcie na wieczór - szukanie ukochanych tekstów. Powklejam też te najśmieszniejsze, a co! Nie samym heroizmem człowiek żyje, podniosłe chwile trzeba czasami roztrzaskać o dobry nastrój!
Co nie znaczy, że tylko takie wkleję. Na sam początek wrzucę jeden z najsmutniejszych opisów, jakie znam i lubię... bo to chyba najbardziej przejmujący opis. Bardzo działa na wyobraźnię i moje serce. Przepraszam z góry , że taki długi

"Smoki Jesiennego Zmierzchu"
[Bohaterowie trafiają do zniszczonej wioski Que-Shu; opis co wówczas czuł Tanis]

(...)Mimo to, kiedy przypominał sobie Que-Shu, widział tylko ulotne obrazy, jakby jego umysł nie chciał objąć całości okropnej wizji. To dziwne, lecz pamiętał stopione kamienie w Que-Shu. Pamiętał je bardzo wyraźnie. Tylko we snach przypominał sobie skręcone i poczerniałe ciała, które leżały wśród dymiących kamieni. (...) Przypominał sobie skrzypiący dźwięk, pamiętał, że usłyszał go i dziwił się, i zastanawiał co to mogło być, dopóki odnalezienie źródła jedynego dźwięku w martwej ciszy miasta nie przerodziło się w obsesję. Biegał po zniszczonej osadzie i znalazł je. (...) trzy łańcuchy, wykonane z czegoś, co mogło być żelazem, zanim nie stopiło się i zlało, zwisały z belki, kołysząc się w tę i z powrotem. To była przyczyna skrzypienia. Na każdym łańcuchu zawieszone były zwłoki, najprawdopodobniej za nogi. Nie było to trupy ludzi, a hobgoblinów(...)
(...) Przypominał sobie jak Goldmoon stała pośród zrujnowanego domu swego ojca, próbując złożyć fragmenty rozbitego wazonu. Przypominał sobie psa - jedyną żywą istotę, którą znaleźli w całej osadzie - zwiniętego wokół ciała martwego dziecka(...)
(...) Przypominał sobie, jak Riverwind podniósł kamień i trzymał go bezcelowo, rozglądając się po swej spalonej i obróconej w perzynę osadzie.
Przypominał sobie jak Sturm stał znieruchomiały przed szubienicą i wpatrywał się rozwartymi oczami w znak, i pamiętał, że rycerz poruszał wargami, jakby modlił się lub poprzysięgał coś w milczeniu.
Przypominał sobie pobrużdżoną ze smutku twarz krasnoluda, który w swym długim życiu widział wiele tragedii. Flint stał pośrodku zniszczonej osady i znalazłszy Tasslehoffa pochlipującego w kącie, poklepywał kendera łagodnie po plecach(...)

[Bupu prowadzi drużynę do Najwyższego Bulpa]

Bupu(...) podeszła do ściany i dwukrotnie zapukała w nią brudną piąstką. - Tajne drzwi - powiedziała z poczuciem ważności.
Na pukanie Bupu odpowiedziały dwa stuknięcia
-To znak - powiedziała - Trzy puki. Teraz oni wpuścić (...)
Wreszcie Bupu wrzasnęła do ściany. - Ja zapukać tajnym stukiem. Ty wpuść!
-Tajny stuk to pięć puków - odpowiedział stłumiony głos
-Ja zapukać pięć puków! - oświadczyła gniewnie Bupu. - Ty wpuść!
-Ty pukać sześć puków.
-Ja naliczyć osiem puków - sprzeciwił się inny głos.
Bupu nagle naparła na ścianę obiema rękoma. Drzwi otworzyły się bez trudu. Zajrzała do środka. - Ja zapukać cztery puki. Ty wpuść! - powiedziała podnosząc zaciśniętą pięść(...)

[Pierwsze spotkanie z Fizbanem]

(...)-Słyszysz mnie, mówię do ciebie! - starzec pogroził wytartą laską dębowi. - Powiedziałem, żebyś poszedł stąd, i mówiłem na serio! Siedziałem sobie na tym kamieniu - pokazał na głaz - i grzałem na porannym słoneczku swe stare kości, kiedy miałeś czelność rzucić nań cień i wyziębić mnie! Precz stąd i to natychmiast!
Drzewo nie odpowiedziało. Nie ruszyło się również.
- Dość mam twojej bezczelności! - Starzec zaczął okładać drzewo laską(...)

Najokrutniejszą torturą, jaką można zadać kenderowi, jest zamknięcie go. Oczywiście, powszechnie również uważa się, że najokrutniejszą męczarnią, jaką można zadać każdemu innemu rodzajowi istot, jest zamknięcie ich z kenderem.

[Tasslehoff wraz z Fizbanem okrywszy zdrajcę zastanawiają się co zrobić]

- Wiesz co - rzekł z niezwykłą powagą - zapytałem kiedyś mojego ojca, dlaczego kenderzy są tacy mali, dlaczego nie jesteśmy duzi jak ludzie i elfowie. Naprawdę chciałem być duży(...)
- I co powiedział twój ojciec - spytał łagodnie Fizban.
- Powiedział, że kenderzy są mali, ponieważ są stworzeni do małych rzeczy. "Jeśli przyjrzysz się z bliska wszystkim dużym rzeczom na świecie", powiedział, "zobaczysz, że w rzeczywistości składają się z małych rzeczy, połączonych ze sobą" Ten wielki smok na dole, być może, to nic więcej, jak maleńkie krople krwi. Wszystko zależy właśnie od małych rzeczy.

Wkleję tu na pewno jeszcze wiele cytatów z różnych innych książek

Offline

 

#9 2013-01-16 15:46:09

 Silvara

Giermek

3098930
Skąd: zDolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-01-16
Posty: 45

Re: Ulubione cytaty z DL.

Fragment pieśni, której Silvanoshei, będąc w więzieniu, nauczył Gerarda, aby mógł skontaktować się z Samarem:
"Jeden jest zupełnie sam i na wieki już zostanie tak"
Z Wojny Dusz, ale nie pamiętam, który tom, czytałam jeden o drugim i właściwie to jedna książka dla mnie.

Offline

 

#10 2013-06-16 20:33:53

Lady_makbet

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2013-05-25
Posty: 2

Re: Ulubione cytaty z DL.

Oto kilka moich ulubionych, w większości klasyki.

Czasami miło jest, kiedy ktoś się z tobą „ceregieli”

Magia dawała mu władzę nad ludźmi, a on to uwielbiał. Był jednak dość mądry, żeby wiedzieć, że częste używanie mocy osłabiłoby jej działanie.
Nawet magia staje się czymś zwyczajnym, jeśli jej używać codziennie.


Oszczędziła cię z sentymentalnej słabości. (...) Wszystkie istoty ludzkie, nawet te najlepsze, mają tę wadę.

Śmierć nie jest zatraceniem. Śmierć pozwala duszom iść dalej.

By zdobyć to, co posiadam, duszę własną bym zaprzedał.

Raistlin nie wybrał bowiem drogi światła, nie poszedł także skrytymi w cieniu ścieżkami ciemności. Kroczył swoim własnym szlakiem, z własnego wyboru.

Offline

 

#11 2013-08-17 14:29:45

 Shaitan

Giermek

Skąd: Dobczyce
Zarejestrowany: 2012-12-22
Posty: 12

Re: Ulubione cytaty z DL.

Wiele cytatów przykuwało na dłużej moją uwagę, niektóre czasem sprawiały, że myślałem nad nimi więcej niż chwil kilka. Najbardziej wyjątkowym jest jednak cytat pochodzący ze "Smoków wiosennego świtu", który mam w sygnaturze.

"Ciemność może zwyciężyć, ale nigdy nie zgasi nadziei. I choć  jedna świeczka - lub wiele - może zamigotać i zgasnąć, od starej zostaną zapalone nowe świece.
Tak oto płomień nadziei płonie wiecznie, rozjaśniając mrok, póki nie nadejdzie dzień."

Ostatnio edytowany przez Shaitan (2013-08-17 14:32:18)


Ciemność może zwyciężyć, ale nigdy nie zgasi nadziei. I choć  jedna świeczka - lub wiele - może zamigotać i zgasnąć, od starej zostaną zapalone nowe świece.
Tak oto płomień nadziei płonie wiecznie, rozjaśniając mrok, póki nie nadejdzie dzień.

Offline

 

#12 2014-04-23 01:10:48

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Ulubione cytaty z DL.

[Tanis o Lauranie]

To zabawne, prawda. Kiedy jest blisko i jesteśmy zajęci własnymi sprawami, czasami wystarcza nam tylko przelotny uśmiech lub dotknięcie, a potem znikamy na całe dnie w swoich prywatnych światach. Lecz kiedy jestem daleko od niej, czuję się nagle tak, jakbym się obudził i stwierdził, że straciłem rękę. Może nie kładę się spać myśląc o swej prawej ręce, ale kiedy jej nie ma...

"Czas Bliźniaków" MW&TH

Offline

 

#13 2016-04-17 22:32:50

ooSTURMoo

Giermek

Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 12

Re: Ulubione cytaty z DL.

"– Nie! Sturmie! – Laurana zadrżała z przerażenia.
– Chyba nie mówisz tego poważnie! Nie potrafię dowodzić! Potrzebuję cię! Sturmie, nie rób tego sobie! – Jej głos przycichł do szeptu. – Nie rób tego mnie!
– Potrafisz dowodzić, Laurano – rzekł Sturm, ujmując jej głowę w dłonie. Nachyliwszy się, ucałował ją łagodnie.
– Żegnaj, elfia panno – powiedział miękko. – Twoje światło będzie nadal jaśniało na tym świecie. Czas już, by moje zgasło. Nie smuć się, najdroższa. Nie płacz. – Przytulił ją. – Pani Lasu powiedziała nam w Mrocznej Puszczy, że nie powinniśmy opłakiwać tych, którzy wypełnili swoje przeznaczenie. Moje się dopełniło. A teraz śpiesz się, Laurano. Każda chwila będzie dla ciebie bezcenna.
– Weź przynajmniej ze sobą smoczą lancę – błagała.
Sturm potrząsnął głową, kładąc dłoń na prastarym mieczu swego ojca. – Nie umiem nią władać. Żegnaj, Laurano. Powiedz Tanisowi... – Przerwał, a potem westchnął. – Nie – rzekł z lekkim uśmiechem. – On będzie wiedział, co było w mym sercu...
– Sturmie... – Laurana umilkła, czując dławiące ją łzy. Mogła tylko patrzeć na niego w niemym błaganiu."

Zacząłem niedawno czytać książki raz jeszcze i ten fragment spowodował u mnie duże emocje. Łzy pociekły mi po policzkach i musiałem zrobić sobie małą przerwę. Całe szczęście, że byłem wtedy w domu i mogłem spokojnie wrócić do siebie. Książki przeważnie czytam w czasie drogi do pracy i z powrotem dzięki czemu mam czas i mogę raz jeszcze zagłębić się w tym wspaniałym świecie.

Ostatnio edytowany przez ooSTURMoo (2016-04-17 23:35:18)

Offline

 

#14 2016-04-17 22:57:43

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Ulubione cytaty z DL.

-Przygody zawsze zaczynają się w miejscach takich jak to!   (Tanin do braci w opowiadaniu "Założysz się?" w tomie Drugie Pokolenie.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#15 2016-04-21 00:30:59

ooSTURMoo

Giermek

Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 12

Re: Ulubione cytaty z DL.

"Jeśli wzgardzimy miłością, jaka jest nam dana, jeśli nie chcemy dać miłości, obawiając się cierpienia straty, nasze życie będzie puste, a strata jeszcze większa."

(Tanis do Alhany w Kronikach Smoki zimowej nocy)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/