DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


  • Index
  •  » Książki
  •  » "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

#1 2011-10-29 22:55:17

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

"Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Ktoś z was czytał może tą żenującą książkę? Jak dla mnie, dość doświadczonego czytelnika DL, jest to najsłabsza i najgorsza książka z sagi DL. Nie mam pojęcia kto umieścił takie coś w serii "Bohaterowie". Opowieść o tchórzu, który chował się pod łóżko, zamiast walczyć jest w jednej serii razem z rycerzem Humą... To jakieś totalne nieporozumienie. A wy co myślicie?


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#2 2011-10-29 23:35:34

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Myślę, że książka nie powinna się znaleźć w serii Bohaterowie bo tam nie pasuje. Ale co do samej książki, uważam, że była całkiem dobra. Nawet polubiłem łasice No i pomysł ze Skorpionem i przeklętym rodem też całkiem fajny. Wyprawa do zamku Skorpiona nieźle działała na moją wyobraźnie. Może i książka nie była jakaś zachwycająca ale za żenującą jej nie uważam. Miała w sobie to coś, czego nie potrafię nazwać, a czego nie posiadają inne książki. Miło ją wspominam.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#3 2011-10-29 23:48:09

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Widocznie zależy to od gustu. Dla mnie się nie podobała, główny bohater był jakiś taki niewyraźny (przez jakiś czas myślałem, że głównym bohaterem jest Pan Rycerz, a nie tytułowa Łasica). Sama fabuła jeszcze ujdzie, ale główna postać, tytułowa "Łasica" to dla mnie porażka. Osobiście żałowałem, że przeczytałem i nie wspominam jej dobrze:) No, ale Raistlinowi się podobało, więc może innym też się spodoba. Każdy może mieć swoje zdanie. Niech ktoś jeszcze, kto zna ten tytuł wypowie się.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#4 2011-10-30 10:00:16

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Gdyby na "rozmówkach niemieckich" ktoś przykleił znaczek "DragonLance" pewnie też czytał bym je z zapartym tchem...


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#5 2011-11-11 21:14:59

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Mi się książka bardzo podobała. Nie dla tego, że była o tchórzu, albo że były tam centaury, tylko dla tego że była fajnie napisana, przejrzysta i ciekawa. Bardzo miło mi się nią czytało i żałuję że ten autor nie udziela się zbytnio w DL'u.


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#6 2011-11-12 13:13:39

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Książka nie była jakaś tragiczna, wg. mnie była całkiem niezła. Z pewnością o niebo lepsza od kontynuacji - "Rycerza Galena", przez którego z ledwością przebrnąłem. No ale czego się nie robi dla Dragonlance - jak czytać wszystko, to wszystko

Offline

 

#7 2011-11-12 14:00:23

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

hmm..

Jestem odosobniony na tym forum, jeżeli chodzi o tą książkę:) dla mnie była najsłabsza i najnudniejsza ze wszystkich które czytałem, a czytałem sporo. Dobrze, ze chociaż z Raistem i Xazem się zgadzamy na temat 5 ery;)


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#8 2012-01-23 17:58:37

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Mi się podobała. Miała fajny, całkiem mroczny klimat epoki Po Kataklizmie.
Poza tym, może to właśnie fajnie, że głównym bohaterem był nie "napompowany" Rycerz Solamnijski, ale tchórzliwy i cwany chłopak, który niechcący stał się rycerzem.
Co do kontynuacji w postaci "Rycerza Galena" to wypowiem się o tyle, że książka nieco na siłę.

Offline

 

#9 2012-01-23 18:17:10

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Nikt mnie nie popiera:) a Rycerz Galen był wg mnie ciekawszy. Coś się przynajmniej w niej dzieje, choć jest trochę naciągana.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#10 2012-01-24 19:16:06

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

To dobrze. Człowiek, który ma inne zdanie, nie jest wcale gorszy tylko oryginalny. A jeśli jeszcze będziesz się upierał przy swoim i walczył o swoje przekonania, to świadczy to tylko dobrze o tobie. Tak ja to widzę .


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#11 2012-02-10 15:14:08

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Wczoraj właśnie skończyłem czytać, po raz kolejny , "Szczęście łasicy". I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to jedna z lepszych książek serii DL. Pomijam już postać Łasicy, dla jednych irytującą, dla innych ciekawą. Fajna, szybko tocząca się przygoda, ale bez jakichś "dziur" i niedomówień. Jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale książka daje też pogląd o losach jednego z przodków Sturma Brightblade'a. Sir Bayard Brightblade bardzo przypomina Sturma. Także dąży do spełnienia swojego przeznaczenia, jest pełen rozterek, nie mówiąc już o życiu według zasad Kodeksu i Reguły.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że nie umieszczono tej historii w czasach mroczniejszych, bliżej Kataklizmu. Jak się spojrzy w historię DL, to dla okresu zaraz po Kataklizmie nie ma specjalnie książek (pomijając oczywiście II tom Legend).
Dzisiaj startuję z "Rycerzem Galenem"

Ostatnio edytowany przez QuicksilveR (2012-02-10 15:15:00)

Offline

 

#12 2012-02-11 21:59:12

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Sir Bayard ratuje tą książkę przed wyrzuceniem jej przez okno:) Łasica tak mnie w niej irytował, że nie wiem... Druga część jest lepsza, Łasica zmienił się i da się o nim czytać. Umieszczenie tej książki w serii razem z Humą i Kazem to jakieś nieporozumienie...


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#13 2012-08-11 20:46:42

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

"Szczęście Łasicy" zaczęłam czytać z ciekawością, ale nie jakimś dzikim entuzjazmem. Moje wrażenia po przeczytaniu są raczej pozytywne, aczkolwiek nie powiem, aby to była jedna z lepszych książek DL. Zdaje mi się, że celowo została tu przedstawiona postawa łamiąca kanon rycerza, którym to niby miał zostać Galen. Postać kontrowersyjna - z jednej strony był nieprzyjemny i denerwujący, a z drugiej potrafił wzbudzić jakoś sympatię.
  Ostatecznie uznaję to za przyjemną książkę tylko dla koneserów DL. Zwłaszcza spodobał mi się jeden zabieg... Ciekawa jestem czy was również to rozśmieszyło - w pewnym momencie na dworze ojca Galena pojawia się elfi bard (nie pamiętam jak się nazywał), którego imię rozpoznałam. Rozpoznałabym je i teraz, gdyby ktoś je przytoczył, ale we własnej głowie gdzieś mi się zagubiło. Ten elf napisał jedną z najbardziej znanych pieśni i gdy Galen po chuligańsku trafił w niego kamieniem ten uznał to jako znak. Oberwał natchnieniem, że się tak wyrażę, wyraził chęć napisania tejże słynnej pieśni. Taki zabieg komediowy, że to dzięki Łasicy ona powstała xD
  Tak wiem, ogólne, bez nazwisk ani tytułu pieśni... Ale jak ktoś czyta dużo DL to powinien wiedzieć o czym piszę!

  Po części chcę się zgodzić z U', w przekazie trochę trudno się czytało i ta "NIEhonorowość" Łasicy raziła w oczy. Łamanie kanonu łamaniem, jednak Galen czasami robił naprawdę coś paskudnego i nie dziwię się U', że jest taki oburzony.

U' napisał:

hmm..

Jestem odosobniony na tym forum, jeżeli chodzi o tą książkę:) dla mnie była najsłabsza i najnudniejsza ze wszystkich które czytałem, a czytałem sporo. Dobrze, ze chociaż z Raistem i Xazem się zgadzamy na temat 5 ery;)

A mogę wiedzieć, w jakim aspekcie zgadzacie się co do V ery? Jestem ciekawa

Offline

 

#14 2012-08-13 23:25:08

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Nie pamiętam już za bardzo ale chyba chodzi o to, że nie lubimy piątej ery. Jaki piękny byłby świat gdyby nie Smoczy Suwereni... no i Mina której chyba nikt nie lubi. Piąta era wydaje się strasznie naciągana, nie ma tego klimatu co np. Kroniki.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Książki
  •  » "Szczęscie Łasicy" tom 3 serii Bohaterowie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.smoczalanca.pun.pl ciechocinek hotel spa