DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#41 2012-09-10 13:45:05

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Kto napisze ostatniego posta posiada Smoczą lancę :)

A więc tak, zamierzam sobie kupić jakąś jaszczurkę i tu taka mała prośba do Vanthanorisa, mógłbyś mi jakąś doradzić? Zastanawiałem się nad agamą brodatą, chodzi mi o to, by była ruchliwa, a nie ospała, i w miare łatwo dała by się oswoić.

Offline

 

#42 2012-09-10 20:05:23

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Kto napisze ostatniego posta posiada Smoczą lancę :)

Agama brodata zdecydowanie się nada, jeśli tylko zaopatrzysz się w odpowiedniej wielkości terrarium i niezbędne dodatki, typu np. świetlówka UVB (poza lustrzanką ogrzewającą).
Wszystkie informacje znajdziesz tu:
http://www.pogona.pl/
i tu:
http://www.terrarium.com.pl/forum/
Możesz też pokusić się o Gekona lamparciego - nie wymaga UVB, daje się równie łatwo oswoić, jest mniejszy i moim zdaniem ładniejszy. Występuje wiele odmian barwnych. Ja u siebie mam harem - 2 samice i 1 samca (w 2 osobnych terrariach, nie planuję jaj), odmiany classic. Są to jaszczurki nocne, a więc w dzień głównie się wylegują, śpią i czasem wygrzewają, wieczorem zaczynają aktywność.  Tak więc jeśli szukasz ruchliwej, weź brodacza.
Jeżeli nie masz miejsca na większe terrarium, mogę Ci polecić miniaturkę - Pogona henrylawsoni, która rośnie do ok. 30 cm. Jest nieco droższa i mniejsza oczywiście, ale pod względem zachowania równie ciekawska jak vitticeps. Jak masz jakieś pytania, to pisz.

Offline

 

#43 2012-09-10 20:54:35

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Kto napisze ostatniego posta posiada Smoczą lancę :)

Dzięki wielkie za informacje, no miałem już jednego gekona, a teraz właśnie chciałbym coś większego, i bardziej ruchliwego , a że jestem początkujący, to też dosyć łatwego w oswojeniu.

Terrarium planuję wykonać z jakiejś szafy/szafki ,a te wszystkie dodatki to nie problem, niedawno byłem w pracy i mam sporo kasy więc luzik ;] . Wszystko co niezbędne powinienem dostać w sklepie zoologicznym no nie? (wraz z samymi gadami)

Bym zapomniał, słyszałem też o giełdach z takowymi stworzeniami, skąd wiedzieć co jak i gdzie?

Ostatnio edytowany przez Grothork (2012-09-10 21:15:13)

Offline

 

#44 2012-09-11 15:57:30

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Kto napisze ostatniego posta posiada Smoczą lancę :)

Nie, nie - odradzam stanowczo jakiekolwiek sklepy zoologiczne.
Gada poszukaj u hodowców na terrarium.com.pl najlepiej, wyposażenie na allegro lub w dobrych sklepach, np. gadygady.pl (Kraków).

Od tego roku już po giełdach - weszły w życie nowe ustawy, wedle których są takowe zakazane. A tam można było się zaopatrzyć i najtaniej i najlepiej (dwukrotnie byłem na giełdzie w Poznaniu). Teraz tylko za granicą (Hamm, Praga, Ostrawa).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
berlin-hotel.pl hotele ciechocinek