DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#21 2012-08-14 17:11:54

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Ulubiona i najmniej lubiana postać

Vantthanoris dobrze prawi - Rhys i Pokrzyk pojawiają się w "Bursztynie i Popiele" oraz w "Bursztynie i Żelazie". Zwłaszcza ze względu na nich bardzo mi się podobają "Bursztyny". Godna uwagi jest tam też postać Zeboim - świetna!

Raistlin Jeśli przekonałam cię w pewnym stopniu do Silvanosheia to strasznie się cieszę! Mam zwykle duży kłopot z tym, by inni choć przemyśleli, czy on naprawdę zasłużył na tak ostrą krytykę.

Natomiast zażądałam przykładu plastikowej panienki, odparłeś - Usha. ... przyznam szczerze zastrzeliłeś mnie. Potencjał Ushy faktycznie wydaje się zmarnowany. Z bólem serca przyznaję - ona mnie ani ziębi ani grzeje - nieświadoma własnej urody, naiwna ślicznotka. Jednak jest to jedna postać na, co najmniej, osiem. Każda inna zdaje się ma swój potencjał wykorzystany w pełni

Offline

 

#22 2012-09-21 03:00:38

Zadora

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2012-09-21
Posty: 2

Re: Ulubiona i najmniej lubiana postać

Zacznijmy od tego, którego uwielbiam. Jest nim Tasslehoff Burrfoot. Ma bardzo fajne podejście do życia. Fascynuje go dosłownie wszystko i jest zawsze pozytywnie nastawiony. Lubię go pewnie dlatego, że bardzo przypomina mnie. Ja też łatwo się rozpraszam, ale naprawdę trudno jest widzieć mnie smutną bądź wrogo nastawioną do życia.
Do reszty drużyny mam dosyć neutralne odczucia. Sturm jest trochę nudny, ale taka rola "paladyna".

Teraz kogo nie lubię. Przede wszystkim jak zwykle nie przepadam za wszystkimi głównymi bohaterkami. Jestem dziewczyną, ale to jak mnie wkurzają baby chyba tylko ja rozumiem. No niby jeszcze Tika jest do zdzierżenia...
Za to Laurany nie znoszę od początku. Jest po prostu głupia jak but i natrętna jak złośliwy komar.

Moje przemyślenia jak na razie opierają się tylko na Kronikach i Spotkaniach, ale niedługo coś dopiszę bo wróciłam do czytania serii. Właśnie zaczęłam "Kagonesti" i może niedługo dopiszę tutaj coś jeszcze.

Offline

 

#23 2012-10-24 12:57:44

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Ulubiona i najmniej lubiana postać

Mam tu bardzo mieszane uczucia. mamy do czynienia z postaciami wymyślonymi i możemy, tak naprawdę, ocenić i prawdopodobność i wiarygodność jako postaci. Postacie uznane za złe, są złe nie dlatego, że takie są same z siebie, lecz dlatego, że autorzy je takimi wykoncypowali. Musieli postawić przeciwieństwa twarzą w twarz. Inaczej nijakiej dramaturgii w DL by nie było. Nie oceniam zatem, czy jakąś postać bardziej czy mniej lubię bowiem jako człek dobry(?) i tak skłaniać się będę ku postaciom dobrym. Ocenię raczej spoistość narysowanej postaci, jej wewnętrzną niesprzeczność i logiczną całość. I tu zmartwię poniektórych - Tanis zawiera w sobie pierwiastki zarówno dobra jak i zła, a przynajmniej poważne słabości. Jest prawdopodobny więc jest postacią dobrze zarysowaną. Z kolei Crysania, ze swym fanatycznym dążeniem do dobra jest kompletnie niewiarygodna - tu zwrócę się do kobiet na forum - no która z was nawet w Otchłani usiłowałaby ze złej drogi Raistlina zawracać! Pycha i nieprawdopodobieństwo! Mamy tu więc zderzenie pstaci dobrze zrobionej przez autorów i spartaczonej.
   Natomiast empatycznie najbliżej mi do... Flinta. Na nadprzyrodzoności wszelakie mało zwracający uwagę i twardo po ziemi stąpający. Najbardziej odpychająca postać? Chyba Mina, ale być może dlatego, że kiepsko napisana, zbyt jednostronna.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#24 2012-11-02 13:03:09

Raistlin Majere

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2012-11-02
Posty: 1

Re: Ulubiona i najmniej lubiana postać

Moimi  ulubionymi postaciami są Raistlin, który codziennie walczył z bólem, a jednak nigdy się nie poddał i oczywiście bestroski Tas.
Za to najbardziej nie lubię Kitiary.

Offline

 

#25 2012-11-08 16:12:37

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Ulubiona i najmniej lubiana postać

Co do ulubionej postaci nie ma dyskusji. Był jest i będzie nim Raistlin. Uwielbiam go za ten cynizm, paskudny charakter, opanowanie i inteligencję. Chwyta mnie za serce jego dobroć wobec słabszych istot. Właśnie ten dualizm jest w nim taki ciekawy - w sumie do końca nie wiem jaki on jest, jest zagadką, tajemnicą. No i oczywiście zazdroszczę mu magii ^^

Lubie też Sturma za honor i zasady oraz Tasa dzięki któremu się uśmiecham

Nieulubiona postać... Tu już trudniej. Nie przepadam za Tanisem - jest zbyt ostrożny, za dużo rozmyśla ;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
TS2 initiatives against AI scam activities masaże Ciechocinek