DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2013-10-06 20:03:30

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Dragonlance Blog

http://gamepocalypsexk.wix.com/dragonlanceblog

To jest wczesna wersja Alpha naszej strony, wszystkie teksty i obrazy są tymczasowe. Nawet jej adres.
wciąż nad nią pracuję i będę podrzucał w tym temacie updejty o pracach. Chciałbym abyście pisali też tu swoje propozycje na temat jej zawartości, sekcji itd.
Jeśli macie swoje teksty walcie tutaj również


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#2 2013-10-06 20:11:41

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

No i się narobiło! Xaz, zamierzyłeś robotę na kilku fachowców od administrowania stronami internetowymi oraz na całą masę autorów tekstów. To.......wspaniale! Ogrom projektu mnie podszczypuje i łaskocze! Wchodzę w to! Będę jednak potrzebował od Ciebie więcej informacji o planach dotyczących strony.
   Ze swojej strony deklaruję:
a) skrobanie przeróżnych tekstów,
b) tłumaczenie tekstów z fanfiction,
c) tłumaczenie z dlnexus.

Do tego ostatniego, choćby do aktualizacji Palanthas Herald, jeden facet nie wystarczy! MUSISZ zreaktywować takich ludzi jak Raistlin, U', Soth, Vanthanoris, Remmy, Silvara ( o ile wiem, to Arvina zamierza się przyłączyć). Do tak chwalebnego celu potrzeba kupy narodu!!!!

PS.: poza tym baczniejszą uwagę zwróć na literówki na stronie. Zamiast tytułu dział "Filmy" stoi "Fimy"

Ostatnio edytowany przez janjuz (2013-10-06 20:16:56)


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#3 2013-10-06 20:19:10

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dragonlance Blog

Do Raistka napisałem, ale z resztą nie mam kontaktu. Przyjdzie RAistek to wyśle maila do nich zbiorowego.
NIe musimy Tego helarda w całości tłumaczyć...
Fakt faktem przyda się coś unikatowego, trzeba nam więcej ludzi... Recenzji też nie mamy zbyt rozbudowanych


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#4 2013-10-07 13:34:19

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

Xaz. Jeśli chodzi o koszty utrzymania strony - 30 zł/mies nie stanowi problemu. Jeżeli będą ludzie chętni do redagowania i CIĄGŁEJ pracy, to możesz na mój portfelik liczyć.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#5 2013-10-07 23:28:36

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dragonlance Blog

Najpierw ją skończmy, potem dajmy sobie miesiąc sprawdzianu działania zespołu, a na koniec podejmujmy decyzje o płatnościach. Jest to temat który może łatwo rozbić nawet najbardziej zgrany team.


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#6 2013-10-08 09:51:59

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

Wiem dobrze, że pieniądze potrafią rozwalić wszystko. Dlatego deklaruję te 30 zl (bo o tylu pisałeś) żeby temat uciąć. Jeśli o mnie chodzi to wystarczy, żebyś podał numer konta a resztę załatwię. Wtedy pozostaje nam tylko (ładnie mi się powiedziało - "tylko") zbudować team niezbędny do CIĄGŁEJ pracy nad rozbudową i aktualizacją strony. Budowa takiego zespołu będzie trudniejsza i zajmie więcej czasu niż zbudowanie samej stronki. No, ale trzeba być dobrej myśli. Jeśli NAM się nie uda, to komu psiamać może się udać?


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#7 2013-10-10 12:19:59

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dragonlance Blog

Potrzebuje waszych propozycji co do struktyury menu i strony głównej, nie mama na nią całkowicie pomysłu...


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#8 2013-10-10 12:47:33

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

Trzeba chyba na początek zmałpować troszkę z dlnexus oraz dodać sporo fanfiction. Tak mi się wydaje. Rozbudowania (względem nexusa) wymaga dział audio (są wśród nas miłośnicy muzyki) oraz video (no bo gdzie Ci będzie łatwiej złapać "konstruktywną" krytykę ). O tym co jeszcze muszę troszkę dłużej pomyśleć. Przede wszystkim muszę się przyjrzeć powodom dla których padła strona dragonlance.pl


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#9 2013-10-14 22:43:05

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Dragonlance Blog

Powiem tak, 30zł miesięcznie to dość sporo jak na nasze potrzeby. Nie wiem skąd taka kasa. Nie potrzebujemy wielkiego serwera który będzie przetwarzał tony danych. Wystarczy nam domena i skromny serwer. Nie znam się na tym zbyt dobrze, gdyż nigdy się w to nie bawiłem. Mam nadzieję Xaz, że wiesz lepiej ode mnie o co chodzi w tym wszystkim. Zajmuję się firmową stroną mojej mamy która bazuje na wordpress, ma własną domenę i wychodzi to coś ponad 100 zł rocznie. Dowiedz się lepiej jak to jest. Mogę zająć się biografiami postaci, tak jak to robiłem dotychczas, ale zaprzestałem z powodów no cóż... olałem pewne sprawy dla innych, ale powoli zaczyna mi się wszystko układać i myślę, że przez pewien czas tak zostanie. Sporo jeszcze zostało do napisania w tej kwestii, o wielu postaciach z DL nie ma u nas wzmianki. Co więcej, recenzje itd. wiadomo. Mało ostatnio czytam, za to sporo oglądam, seriale, filmy itd. to również ciekawy temat który potrafi zainteresować. Jeśli chodzi o muzykę to słucham jej sporo, praktycznie każdego gatunku, jeśli sądzicie że może to kogoś zainteresować to mogę coś na ten temat popisać w jakiś ciekawy sposób, coś się wymyśli. Prowadzę własnego bloga, mógłbym trochę zmienić jego styl by nadawał się on do publikacji w szerszym gronie niż moi znajomi. Jest sporo pomysłów, trzeba je zebrać w całość, wypunktować i przydzielić konkretnym osobom zadania które będą należeć tylko do nich. Tak ja to widzę, co o tym myślicie?


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#10 2013-10-14 23:07:21

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

Zawsze twierdzić będę, że takiej robocie jak zaplanował Xaz może podołać tylko ZESPÓŁ. Pod tym dumnym słowem kryje się sporo znaczeń. Chodzi nie tylko o liczbę ludzi lecz o ich , jakby powiedzieć - jakość (nie idzie o geniuszy o ludzi w miarę niezawodnych - się podejmą to zrobią i już). Ze swojej strony mogę zadeklarować udział w tworzeniu tekstów - drobne opowiadania, tłumaczenia, recenzje, krytyka w miarę literacka itp. Kompletnie nie wyznaję się na stronie technicznej budowania takiej witryny.
Widziałbym stronę taką dość rozbudowaną i mogącą się dalej rozbudowywać. Dla każdego coś miłego. A więc teksty, muzyka, filmy, art.&grafic. A więc rozbudowany system fanfiction.
Pragnę tylko zauważyć, że w najmniejszym nawet stopniu nie mam zamiaru umniejszać roli naszego forum. Jego zadania jednak się trochę zmienią. Na pewno będzie tu więcej dyskusji o zawartości strony. Poza tym będzie chyba więcej dyskusji o ciekawych pomysłach (już łapska zacieram) na interesujące tematy.
Przyznaję, że źródłem większości moich refleksji nt strony jest dlnexus, ale na pewno nie wszystkich. Parę rzeczy tam dobrze zrobiono (Palanthas Harald) parę rozdmuchano do niemożliwości (lexicon) a kilka pomieszano (całkowity galimatias między pozycjami literackimi a grami). Tego chciałbym uniknąć.

Poza tym - im nas więcej tym weselej - więc coś niech się zacznie dziać. Muszę przyznać, że Xaz zaczął mnie naprawdę wciągać w tematykę gier. Może nie do tego stopnia żebym sam został graczem, lecz przekonał mnie, że vlog może być dobrym kanałem komunikacji z odbiorcami i niezłym magnesem na nowych użytkowników.

Na zakończenie. Raistlin, właśnie kończę (zrobiłem już 23 rozdziały z 25) Kenderówek. Podobno Arvina podjęła się korekty . Jak tylko skończy to będziesz miał drobną robótkę. Co do pobrań Trylogii - I tom, 21; II tom, 15; III tom, 13. Się rozwija!


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#11 2013-10-15 00:17:25

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Dragonlance Blog

Świetnie, miałem swego czasu plan by nieco poszerzyć tematykę tego forum. Nie powinniśmy się skupiać tylko na DL, to co nas łączy to tak na prawdę to, że uwielbiamy czytać! Forum jest poświęcone głównie DL ale możemy na nim rozmawiać na każdy inny możliwy temat, nawet nie związany z książkami. I wtedy nigdy nie zabraknie nam owych tematów, trzeba tylko pokazać ludziom, że gospoda i stolik w kącie to nie jedyne miejsce gdzie można pisać o wszystkim na co ma się ochotę.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#12 2013-10-15 15:07:30

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dragonlance Blog

Co do tych 30zł Raistku to strona jest postawiona w Wix'ie a tam mają takie ceny "upgradu" witryny, są różne opcje abonamentu. To wam przedstawię później. Myślę że jak pare ludzi się zrzuci to nie będzie dużo a ma to parę plusów (na przykład podniesienie w poziomowaniu google, reklamy na facebooku czy ad sense, możliwość zarabiania za wyświetlanie itd) Jak zbudujemy stronę to się zabierzemy za finanse.
Jest tam dużo opcji płatności tak więc na pewno sie jakoś dogadamy, ja miałem domenę i skromy serwer za 100 zł miesięcznie Raistek i wierz czy nie ale moja strona Gamepocalypse ładowała się po 3-4 minuty a był to podobny system do worldpressa (Joomla)


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#13 2013-10-15 21:19:11

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Dragonlance Blog

Hej hej hej. Z chęcią się dołączę do robienia strony, a mianowicie mogę zająć się muzyką, wyszukiwaniem ładnych grafik związanych nie tylko z DL, ale też ogólnie z fantastyką oraz tłumaczeniem jakichś tekstów z DLlexicion. Gorzej będzie z dłuższymi tekstami takimi jak jakieś recenzje, ale zobaczymy jeszcze.
30 zł na miesiąc jestem w stanie inwestować, nie będzie raczej problemu.

Mam jeszcze takie pytanie (może głupie, ale nie znam się na robieniu stron internetowych): Czy będzie możliwość samodzielnego wstawiania rzeczy na stronę, czy też każdym testem lub obrazkiem mamy zasypywać Xazaxa?

Offline

 

#14 2013-10-15 21:47:42

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

Widzę, że powrócił kucyk (choć nadal za różem nie przepadam), maksyma też nieco zmieniona ale co tam...

Ad rem ...Twoje pytanie o możliwość samodzielnego wstawiania tekstów na stronę dotyka sprawy bardzo poważnej. Z jednej strony; jest to możliwość rozwoju strony przez zwiększenie ilości autorów tekstów, w takim dziale jak ewentualne fanfiction powinno to być stosowane, z drugiej strony; trzeba zachować pewną kontrolę nad publikowanymi treściami, w przeciwnym przypadku możemy nadziać się na teksty nie tylko kompletnie nie związane z tematyką strony ale i taki, za które do pudła można zawitać. Temat skomplikowany.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#15 2013-10-15 22:15:50

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Dragonlance Blog

W sumie moglibyśmy też założyć tu, na forum, jakiś temat "Poczekalnia", gdzie by się wstawiało teksty, które byśmy chcieli umieścić na stronie. Albo raczej same pomysły, żeby nie dublować wpisów. Moglibyśmy wtedy się dzielić kto co poprawia itd...

Offline

 

#16 2013-10-15 22:20:09

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

Dobra myśl. Rozdzielenie zadań nie byłoby trudne. Każde z nas para się trochę pisanie, wszyscy czytamy jakby nam kto za to płacił, muzyki słuchamy, filmy oglądamy i własne zdanie mamy. Dyskusja mogłaby być i twórcza i "tfurcza" zarazem. A ile uciechy! Już mnie palce swędzą!


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#17 2013-10-15 22:22:07

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dragonlance Blog

Gdyby to była Joomla czy wordpress to nie byłby problem przy w miare uslatonych szablonach. Jednak to ja zrobiłem z poziomu mojego prywatnego konta na Wix'ie, to że jest ono prywatne to żadna przeszkoda bo na tyle wam ufam. Myślę że nikt nie dobierze się do mojego prywatnego bloga i nie dorysuje mi przysłowiowego "kutasxxxxa na czole".
Problem będzie z tym że wklejanie nowego artykułu w Html 5 to jest już jakiś większy ciąg niż tylko wstawienie tekstu, bo trzeba go uaktywnić we wszystkich odnośnikach, listach ,menu itd...
Niby najlepszym wyjsciem byłoby pisanie swojego tekstu na tym forum w specjalnym dziale. tam podać obrazki i zarys strony a ja potem przenose to na strone jak należy. Mówię oczywiscie o początkach działalności. Potem powoli będę was wdrażał w ten proces który nie jest tak trudny jak brzmi, ale nie naucze was wszystkiego naraz z buta, a wiem że jak treści będzie dużo to sam tego nie udźwignę choćbym nie weim jak się starał.
Szczerze to jeszcze nie odnalazłem wszystkich opcji tego wixa, codziennie się uczę


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#18 2013-10-15 22:27:24

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Dragonlance Blog

Oj oj oj co ja tu robię... Mam się uczyć, a nie bawić się w pisanie. Ale wasz entuzjazm jest tak zaraźliwy, ze nie sposób się oprzeć Już mam pomysł na temat muzyczny - opisać paru wykonawców tworzących muzykę pasującą treścią czy samym brzmieniem nawet do fantasy. Taak... Coś może z tego wyjść...

Offline

 

#19 2013-10-15 22:35:40

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Dragonlance Blog

Ojojoj! Xaz! Aleś mnie wystraszył! To ja już lepiej będę po prostu teksty przesyłał dopóki nie znajdziesz prostszego rozwiązania. ja jestem inżynier od destylacji i rektyfikacji (mniam) a nie od tych wszystkich internetów!


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#20 2013-10-15 22:44:00

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Dragonlance Blog

Najwyżej robimy tak że pokaże wam jak z pustego arkuszu zrobić artykuł a jak będzie gotowy to ja go zaskryptuje


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pojemniki mapa Hotely DĹžibutsko masaże Ciechocinek