DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


  • Index
  •  » Rasy
  •  » Wasz ulubiony elfi gatunek?

#1 2012-01-01 17:06:22

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Wasz ulubiony elfi gatunek?

I tu zaczynają się schody, bo ja sam nie znam się dobrze na tych gatunkach, więc w skrócie:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwXUzP6-KJ4mVfsRAxte8Qdh-EmBwGjiJY83j5kN8z7ISAG4uUDA


Qualinesti - jeden ze skłóconych elfich rodów. Czczą słońce i wszystkie ważne wydarzenia dzieją się u nich gdy słońce widnieje na nieboskłonie. Z natury są egoistyczne, dumne i nieczułe na sprawy innych (przynajmniej gdy ich to nie dotyczy). Dwa razy musiały uciekać z swoich dziewiczych lasów. Ich stolica, Qualinost została zniszczona podczas Wojny dusz zmieniając się w jezioro śmierci (The Lake of Death).

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHloyiH0FH7V3WCsT2GyUqT09KZtfgVUXo-CK9FnolHxcWT4uA


Silvanesti - również jeden ze skłóconych elfich rodów. Czczą oni księżyc, oraz gwiazdy, dlatego też wszystkie ważne uroczystości odbywają się nocą. Jak swoi kuzyni również są egoistyczne i dumne. Również dwa razy (każdym razem pod przewodnictwem swej królowej Alhana starbreeze) musiały uciekać ze swego kraju. Ich ród jest pierwszą, oraz najstarszą elfią odmianą. Ich stolicą jest Silvanost.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTH4v09-4zgwcvINsHTxXprvkuU_MyxytYtt-EnXrretljkgl1f


Dargonesti - elfy które żyją w morskich toniach. Są odizolowane od innych ras, oraz nieśmiałe w ich obecności. Choć nie lubią swych naziemnych braci, oni również są dumni. Posiadają ciekawą zdolność zamiany w delfiny. Zajmują się badaniem dna oceanicznego. Ich kraj nazywa się Watermere.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRoZKY93UBOtCDsjESHMjAAGHA0ReCKJpZzaqdNlWuXCf7Cw7mGzg


Dimernesti - elfy żyjące na płytkich wodach. Po kataklizmie odcięły się od innych ras. Potrafią zamieniać się w wydry. Są bardzo niezależne. Ich jedyne większe miasto to Dimernost, chociaż większość z nich prowadzi koczowniczy tryb życia.[/imgr]

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRqvp4YiaCejrzw9gyeExVS_Rlo5FN2A-dP3_PnU9nGRiGVLe19aw


Kagonesti - dzikie elfy, posługujące się dziką magią. Są mniej arogancki i dumne niż ich bracia. Podczas Wojny Lancy udzielili schronienia Silvanesti, oraz Qualinesti, niefortunnie wpadając w sidła swych chciwych kuzynów, którzy wykorzystywali ich jako służbę. W ich oczach Kagonesti byli barbarzyńcami.

Ostatnio edytowany przez Silvan (2012-01-02 19:51:00)


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#2 2012-01-01 20:14:23

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Oczywiście Kagonesti. Nie wywyższały się w przeciwieństwie do Silvanesti i Qualinesti, poza tym to oni zawarli przymierze ze smokami oraz prowadzili ciekawy tryb życia, odmienny od swoich kuzynów. Jak dla mnie najciekawsze elfia rasa.

Offline

 

#3 2012-01-01 21:36:11

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Zdecydowanie Kagonesti. Najbardziej według mnie ciekawa odmiana elfów, ratują tyłek kuzynom, ignorując dawne urazy, jedna z moich ulubionych ras na Krynnie, Oczywiście nie uważają się za najlepszych, nie są egoistyczne, za to ich lubię.

Offline

 

#4 2012-01-02 15:38:56

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Kagonesti. Książka o nich wiele wyjaśnia i pokazuje, że tylko one spośród elfów są naprawdę połączone z naturą. Wszystkie elfy chełpią się tym, że rozumieją i kochają przyrodę, lecz jedynie dziko żyjący elfowie żyją z naturą, nie obok. Bardzo zaimponował mi pierwszy wódz dzikich elfów, Kaganos i jego sprzymierzenie ze smokami. Kto nie czytał Kagonesti (zaginione opowieści, część chyba 1) powinien to jak najszybciej nadrobić.

i zmienił bym nazwę wątku z "gatunki" na "rasy", o wiele bardziej pasuje wg mnie.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#5 2012-01-02 19:52:10

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Dodałem zdjęcia. Mam nadzieję że się podoba .


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#6 2012-01-03 08:43:21

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Ciekawi mnie kto zagłosował na Silvanesti, a nie napisał posta

Offline

 

#7 2012-01-03 18:56:33

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Hmm ciekawe kto, nie ? A tak na serio to jest mój głos . Ale nie chciałem za bardzo mieszać opisów, z opinią. A oddałem na nie swój głos, bo są idealne. Czczą noc, którą ja osobiście uwielbiam, ponieważ uspokaja człowieka i daje czas do namysłu. Upiększają każdy aspekt swoimi czarami, są perfekcjonistami, są wierne, piękne i niezależne. Irytuje mnie ich pycha i wywyższanie siebie, ale powiedzmy sobie wprost - nikt nie jest idealny.


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#8 2012-01-04 22:08:13

 Blaanid uth Mondar

Rycerz Korony

11184477
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 99

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Ja niestety nie mam ulubionego rodzaju elfów... zwyczajnie mój bohater nosi tytuł Pacyfikatora Elfów.

Ostatnio edytowany przez Blaanid uth Mondar (2012-01-04 22:13:51)


Truth is Subjective.
http://img.userbars.pl/32/6292.jpg

Offline

 

#9 2012-01-15 22:41:08

 Ajantis

Giermek

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 27

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Ja walnąłem głosa na Silvanestii
no co, coś nie tak

Ostatnio edytowany przez Ajantis (2012-01-15 22:41:39)


Aaequam memento rebus in arduis servare mentem

Offline

 

#10 2012-02-12 18:19:28

 Kitiara

Giermek

Skąd: Piastów/Warszawa
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 13

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Silvan napisał:

(...)
Qualinesti - jeden ze skłóconych elfich rodów. Czczą słońce i wszystkie ważne wydarzenia dzieją się u nich gdy słońce widnieje na nieboskłonie. Z natury są egoistyczne, dumne i nieczułe na sprawy innych (przynajmniej gdy ich to nie dotyczy). Dwa razy musiały uciekać z swoich dziewiczych lasów. Ich stolica, Qualinost została zniszczona podczas Wojny dusz zmieniając się w jezioro śmierci (The Lake of Death).
(...)
Silvanesti - również jeden ze skłóconych elfich rodów. Czczą oni księżyc, oraz gwiazdy, dlatego też wszystkie ważne uroczystości odbywają się nocą. Jak swoi kuzyni również są egoistyczne i dumne. Również dwa razy (każdym razem pod przewodnictwem swej królowej Alhana starbreeze) musiały uciekać ze swego kraju. Ich ród jest pierwszą, oraz najstarszą elfią odmianą. Ich stolicą jest Silvanost."

Hm, nie wiem czy słowo 'ród' jest tutaj najlepszym określeniem, bowiem te dwa państwa powstały w wyniku konfliktów politycznych i ideowych i podział nie polegał na twardej granicy 'jeden ród przeciwko drugiemu'. Sithel, syn Silvanosa (założyciela Silvanostu i z tego co pamiętam pierwszego Mówcy Gwiazd, który zjednoczył elfy) posiadał dwóch synów; Kith-Kanana i Sithasa. Każdy z nich miał kompletnie inne podejście do tego, jak powinno wyglądać państwo i czym się kierować. Z początkowych dyskusji narodził się jednak tak zaawansowany konflikt, że aby uniknąć wojny domowej, koniecznością było wyprowadzenie przez Kith-Kanana swoich popleczników <którzy nie należeli tylko do jednego rodu, społeczeństwo Silvanesti najzwyczajniej w świecie podzieliło się niczym nie przymierzając nasze przy okazji wyborów PiSvsPO>.
Kith-Kanan założył miasto, zaprosił do niego swojego ojca, ale ten został zamordowany przez Ergothian zaś na tron Silvanestu wstąpił Sithas, co zaostrzyło wzajemne relacje... żeby dokładnie wyjaśnić wszelkie implikacje musiałabym jeszcze raz przeczytać kilka książek, bo moja ostatnia przygoda z większością DragonLance'owych tytułów miała miejsce jakieś sześć lat wstecz, ale ważny tu jest ogólny zarys - dwa narody skłócone ideologicznie i politycznie; Silvanesti są całkowicie zamknięci na świat zewnętrzny, nie prowadzą żadnych kontaktów handlowych i podporządkowują sobie naturę. Qualinesti zaś, mimo iż nadal dosyć odizolowani od świata, prowadzą handel m.in. z krasnoludami (najlepszy przykład -> pobyt Flinta w Qualinesti, kiedy to poznał Tanisa) naturę zaś traktują 'po bratersku', nie naginając jej do siebie, a siebie do niej.

Chyba niczego nie pogmatwałam

Co do zaś mojego wyboru... Kagonesti. Jednak odnoszę się tutaj jedynie do członków plemion, które żyją w zgodzie z zasadami Kaganosa, a nie tych, którzy dali się złapać na 'cywilizację'.

Offline

 

#11 2012-02-20 13:02:41

 Lilith89

Rycerz Korony

Skąd: Prudnik
Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 86

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

hmm nie ma tu rasy,która najlepiej pasowałaby do mojej elficy Lilith,która pochodzi z mądrego,wojowniczego i magicznego rodu żyjącego głęboko w lasie:)ale z opisów podobają mi się najbardziej Dargonesti bo pierwsze słyszę,żeby elfi żyły w wodzie i to jest bardzo ciekawa opcja heh:)

Offline

 

#12 2012-02-21 01:13:41

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Mało kto na samym Krynnie o tym wie. Tylko tym którzy zostali przez nie uratowani z tonących okrętów było dane ich zobaczyć. Podobno pojawiają się na powierzchni pod postacią delfinów.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#13 2012-02-21 17:36:39

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Jeśli już miałbym wybierać, to mroczne elfy (Dalamar) lub Kagonesti. Ale generalnie, to nie są moją ulubioną rasą.

Offline

 

#14 2012-02-21 20:19:18

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Właśnie dlatego się nie wypowiadam który jest mój ulubiony... po prostu nie znoszę elfów w DL w żadnej formie. Ta rasa nigdy mnie nie interesowała ze względu na swoją arogancje, zarozumiałośc, odcinanie się od świata i poczucie wyższości nad innymi, nacjonaliści! Lubię tylko Dalamara i Gilthasa, ale to tylko jednostki.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#15 2012-07-26 13:06:22

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Nasze irytujące, pyszne i wyniosłe elfy! Najstarsza rasa na Krynnie, a rozkapryszona jak niejedno dziecko...

  Myślę, że każdy naród ma swoje wady i swoje zalety, nie można powiedzieć np że wszyscy Silvanesti są be i już.
  Swój głos oddałam na Qualinesti. Moimi oczami to jest naród, który jest bardziej cywilizowany od Kagonesti, a nadal zjednoczony z naturą, dużo bardziej niż wielkomiejscy Silvanesti. Ich magia nakłania drzewa na udzielenie im schronienia, natomiast magia Silvanesti zmusza rośliny do wzrastania w określony sposób. Qualinesti także są bardziej otwarci na ludzi oraz inne rasy; Kagonesti i Silvanesti zdecydowanie mniej im ufają niż Qualinestyjczycy.

Offline

 

#16 2016-05-06 23:22:36

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Bardzo przepraszam za pisanie posta pod swoim własnym postem. Wiem, że to niegrzeczne, tak nie uchodzi, mam świadomość istnienia magicznego guziczka z napisem "edytuj", który w takich wypadkach jest wymagany. Jednak ten mój post wydarzył się już tak bardzo dawno temu, że niestety nikt nie zauważyłby, że cokolwiek się tutaj zmieniło. Tymczasem błądzę sobie po forum i czytam zakurzone rozmowy i uderzyła mnie pewna rzecz, kiedy czytałam wypowiedź naszego shalafi tuż nad moim starym postem.

Raistlin napisał:

Ta rasa nigdy mnie nie interesowała ze względu na swoją arogancje, zarozumiałość, odcinanie się od świata i poczucie wyższości nad innymi(...)

Też myślę, że elfy są męczące i zgadzam się z każdym przytoczonym wobec nich epitetem. To, co mnie uderzyło jest myśl, że każdy z tych epitetów przypisałabym również do czarodziejów. "Zarozumiałość i arogancję" - czarodzieje często traktują innych, jako jednostki o wiele głupsze, a w najlepszym razie zwracają się do nich protekcjonalnie. "Odcinanie się od świata" -  tu mi nikt nie wmówi, że czarodzieje się nie odcinają od świata! Co prawda nieco mniej niż tacy Silvanesti co się odgrodzili dosłownie, ale smokom jednak trudniej wtargnąć do siedzib czarodziejów i robić tam bałagan polityczny. "Poczucie wyższości nad innymi" - też zdecydowanie przypisałabym to czarodziejom.
Do czego zmierzam? Nie wiem, czy shalafi wchodzi jeszcze na forum, ale zwracam się do ciebie - moim zdaniem oceniasz nieco zbyt surowo elfy. Mają sporo dobrych stron. Na pierwszy rzut oka są nudni jak flaki z olejem i odstręczają postawą, ale mi ich wady nie przeszkadzają ich doceniać, ani lubić. Tak mi przyszło teraz na myśl - elfy to wątek "wytrawny" w Dragonlance. Nie każdy lubi, koneser doceni.

Ostatnio edytowany przez Remmy (2016-05-06 23:23:31)

Offline

 

#17 2016-05-07 08:51:44

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Wasz ulubiony elfi gatunek?

Remmy, masz moje całkowite poparcie. Wystarczy przeczytać Trylogię Elfich Wygnańców - Schronienie, Przymierza i Przeznaczenie, żeby nabrać do elfów więcej szacunku. Do przeczytania takowej namawiam nie bezinteresownie bom ją sam przetłumaczył a Shalafi do netu puścił.
W Trylogii można dostrzec cechy najlepsze zarówno Qualinesti jak i Silvanesti. Doprawdy wysmakowana lektura.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Rasy
  •  » Wasz ulubiony elfi gatunek?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zawichost.zbiorniki-na-szambo.pl przegrywanie kaset vhs w warszawie ciechocinek hotel spa