DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2016-03-29 22:19:15

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Zapowiedź masy ciekawych książek

"Dobre wieści dla wszystkich moli książkowych! Pracujemy nad dwiema nowymi powieściami z uniwersum gier Blizzard Entertainment i obie z nich zostaną przetłumaczone na język polski! Przygotujcie się więc na World of Warcraft: Illidan (pióra Williama Kinga) oraz na oryginalną powieść w świecie StarCrafta, autorstwa pisarza znanego wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen – Timothego Zahna.

Ponadto miło jest nam poinformować, że będziemy współpracować z wydawnictwem Random House LLC również przy kolejnych książkach z uniwersum Warcrafta, StarCrafta oraz pozostałych tytułów Blizzarda."

Taki oto wpis Blizzard zamieścił na swoim vlogu. W ramach przypomnienia Blizzard to firma która stworzyła trzy ogromne uniwersa Książkowo/Gamingowe. Chodzi tu o Warcrafta, Starcrafta oraz Diablo, jest to mój ulubiony wydawca, a uniwersa te po prostu kocham. Przeczytałem kilkanaście książek i na codzień gram w ich gry.
Na koniec dodam film z zapowiedzią całej masy książek : https://www.youtube.com/watch?v=eVsJygt1mz8
Co o sądzicie o tym ? Ja jestem już podjarany
Może ktoś z was się zainteresuje jednym z uniwersów?


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#2 2016-03-29 22:42:21

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Zapowiedź masy ciekawych książek

Budzą się we mnie ogromne nadzieje, lecz wraz z nimi budzą się demony obaw. Xaz, przeczytałem książkę Knaaka "Prawo krwi" z serii Wojna Grzechu, Diablo. Jest mi przykro to powiedzieć, lecz Richard Knaak odwalił po prostu robotę na zamówienie twórców gry. Nie ma w tym prawie nic z bogactwa język Knaaka, nic z jego wyobraźni - jest po prostu wynajętym skrybą. Może teraz będzie inaczej, choć zapowiedź zaangażowania współtwórcy scenariuszy z Gwiezdnych Wojen troszkę mnie przeraża. Czytałeś może "Nową nadzieję". Najlepszy chyba film ze Starwars i kiepściutka książka. Bardzo rzadko udaje się napisać dobrą powieść na podstawie choćby i wspaniałego filmu (a był wspaniały). Jedyna nadzieja polega na tym, że tym razem NIE będą pisać pod dyktando filmowców lecz utworzą nowe przygody w nowych scenariuszach. Że cała kanwa opowieści będzie zupełnie nowa.
Pewna znajoma polonistka powiedziała mi kiedyś, pożyczając ode mnie ku mojemu zresztą zdumieniu "Kroniki" DL, że powieści nie dzieli się na klasyczną, romantyczną, psychologiczną, fantastyczną czy kryminalną. Ważne jest, żeby historia była dobrze opowiedziana. I w tym jest całe clou. Będę czekał na te pozycje z dużym drżeniem serca.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#3 2016-03-30 05:15:16

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Zapowiedź masy ciekawych książek

Masz dużo racji jeśli chodzi o "Prawo Krwi" bo wiązałem z tą książką duże nadzieje. Dopiero po 8smiu latach została przetłumaczona i wydana w Polsce, a za granicą widniała jako najlepsza trylogia wydana dla Blizzarda. Zgodzę się że to najgorsza książka Knaaka ever, nudna jak flaki z olejem i na dodatek tak przewidywalna fabuła... Dopiero pod koniec zrobiło się ciekawie, ale obawiam się że tylko dla tych którzy znają to uniwersum ponieważ pojawiają się postacie które mogą zmienić historię. Trzeba dodać że całość jest oceniona jako trylogia więc nadzieja w dwóch kolejnych książkach (ostatnio wygrałem część trzecią w konkursie)
Jeśli chodzi o resztę jego książek to posiadają one moją rekomendacje. Trylogia "Wojna Starożytnych" z Warcrafta jak i "Dziedzictwo Krwi" "Królestwo Cienia" czy "Pajęczy Księżyc" też były bardzo ciekawe i miały swoje bardzo ciekawe postacie.
Cóż sama postać Ilidana jest bardzo ciekawa, jego początki już zostały opisane w Wojnie Starożytnych, wydaje mi się że samo to już dobrze rokuje.
Jeśli chodzi o Gwiezdne Wojny to oni wydawali tak zwane EU (Expanded Uniwerse) który zdobył rzeszę fanów na całym świecie, ponoć to niesamowite książki opowiadające dalszą historię tego uniwersum, do tablicy została wywołana "Dziedzictwo Imperium" a nie " Imperium Kontratakuje"
Wierne książkowe adaptacje filmów to już nie to samo co tworzenie kolejnych rozdziałów historii więc myślę że nie mamy się o co martwić.
Pozdrawiam!


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#4 2016-03-30 08:49:26

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Zapowiedź masy ciekawych książek

Obyś miał rację bowiem materiał do nowych kreacji jest znakomity.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#5 2018-07-29 17:00:46

DeepHeat

Rycerz Korony

Zarejestrowany: 2018-03-31
Posty: 61

Re: Zapowiedź masy ciekawych książek

Czy ktoś czytał "Korona Śniegu i Krwi" Elżbiety Cherezińskiej? Warto?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Lubin http://legap.eu wellness wellness hotel Ciechocinek