DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2012-01-14 11:17:27

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Kroniki Raistlina t. II "Towarzysze broni"

http://img534.imageshack.us/img534/7341/skanowanie0001ck.jpg



Po wydarzeniach w "Kuźni Dusz", młody mag Raistlin Majere rusza wraz ze swym bratem Caramonem by zaciągnąć się do armii Barona. Bracia mają nadzieję zyskać tam bojowe doświadczenie. Caramon chce zostać świetnie wyszkolonym wojownikiem. Raistlin natomiast magiem bitewnym.
Uważam drugi tom "kronik Raistlina" za nieco gorszy od pierwszego, książka momentami wydawała mi się nie ciekawa i nudziła mnie.
Pierwszy tom ciężko było mi odstawić na półkę, gdyż był bardziej wciągający. Nie zmienia to jednak faktu, że "Towarzysze broni" to świetna lektura dla tych, którzy chcą lepiej poznać młodego Raistlina. W książce opisane są również wczesne przygotowania przez siły zła do zbliżającej się wojny.

Moja ocena:
Kuźnia dusz: 10/10
Towarzysze Broni: 7/10


Książkę można pobrać w formacie e-book na naszym forum tutaj.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#2 2012-01-14 11:32:51

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Kroniki Raistlina t. II "Towarzysze broni"

Raistlin na tej okładce wygląda jak Gienek z pod warzywniaka


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#3 2012-01-14 11:56:42

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Kroniki Raistlina t. II "Towarzysze broni"

Każdemu ktoś kiedyś zrobił głupie zdjęcie. Albo... skan.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#4 2012-08-07 21:39:59

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Kroniki Raistlina t. II "Towarzysze broni"

Nikt jak widzę nie pokusił się o recenzję tej perełki, którą moim skromnym zdaniem jest ta książka. Nie wiem czy to co napiszę można by nazwać recenzją, ale na pewno będzie zawierać moją opinię.
Nastrój książki jest diametralnie różny od tego, który prezentuje "Kuźnia Dusz". Raitlina tuż po próbie wyobrażałabym sobie jako bardziej wycofanego i zgorzkniałego niż był nim w pierwszym tomie, a tutaj czekała mnie miła niespodzianka. Nie chcę oczywiście powiedzieć, że Raist był duszą towarzystwa i humoru, ale jednak nie brakuje tu udanych komediowych scen, które w dobrych książkach bardzo cenię. Powiem, że w momencie, w którym czytałam książkę na głos swojej siostrze, tak mnie jedna sytuacja rozbawiła, że ze śmiechu się popłakałam.
Poza Raistlinem i Caramonem mamy jeszcze tutaj perspektywę Kitiary. Oba wątki są równie wciągające i zestawione razem wypadają bardzo przyjemnie. Książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Polecam całym sercem

P.S.
Powoli mam wrażenie, że niedługo większość forum będzie zawalona moimi "opiniami" xD "Somebode stop me!" jak to mówił pewien bohater (Jak ktoś zgadnie który dostanie ciasteczko :3 )

Ostatnio edytowany przez Remmy (2012-08-07 21:45:53)

Offline

 

#5 2012-08-14 00:35:02

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Kroniki Raistlina t. II "Towarzysze broni"

Szczerze mówiąc najbardziej w tej książce wciągnęła mnie właśnie historia Kitiary. Nawet ją polubiłem za jej nieustępliwość i odwagę.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.smoczalanca.pun.pl